Huawei dogadał się z Google? Mate 20 Pro wraca do programu Google Android Q Beta

Huawei dogadał się z Google? Mate 20 Pro wraca do programu Google Android Q Beta

Fot. Komórkomania (Miron Nurski)
Fot. Komórkomania (Miron Nurski)
Piotr Urbaniak
31.05.2019 09:36, aktualizacja: 31.05.2019 10:07

Huawei wraca do łask. Smartfon Mate 20 Pro wrócił na listę urządzeń uprawnionych do testów Androida Q. I to mimo, że Donald Trump nakazał go z tej listy usunąć. To oznacza ocieplenie relacji między Huawei i Google. I początek nowego rozdania.

Rozporządzenie Trumpa sprawiło, że Huawei nie będzie mógł korzystać z przyszłych rozwiązań Google'a. Android Q to system operacyjny, który na razie dostępny jest tylko w wersji beta. Czyli jest jednym z przyszłych rozwiązań amerykańskiej firmy. To dlatego Mate'a 20 Pro wykreślono z listy.

Tymczasem okazuje się, że smartfon wraca tam, gdzie znajdował się przed zablokowaniem Huawei przez Departament Handlu USA. Posiadacze Mate'a 20 Pro jednak wezmą udział w beta testach Androida Q.

Nie sposób przemilczeć polityczne znaczenie tejże decyzji. Huawei małymi kroczkami dogaduje się z Google. Nieoficjalnie udało nam się potwierdzić, że rozmowy trwają i są rokujące.

Zrzut ekranu z Android Developers (Google)
Zrzut ekranu z Android Developers (Google)

Trump blokuje Huaweia

Wprawdzie rząd amerykański tymczasowo zawiesił sankcje na Huawei, do 19 sierpnia – ale scenariusz zakładający włączenie Mate'a 20 Pro w betę tylko po to, aby zaraz go z niej wyrzucić, wydaje się niezwykle mało prawdopodobny. A jeśli tak, można się spodziewać, że zniesione zostaną kolejne ograniczenia.

Ani Huawei, ani Google na ten moment nie komentuje sprawy. Do obydwu firmy wysłaliśmy pytania. Czekamy na odpowiedzi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)