Huawei i ARM – jest potwierdzenie doniesień o zawieszeniu współpracy

Strona głównaHuawei i ARM – jest potwierdzenie doniesień o zawieszeniu współpracy
23.05.2019 01:03
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Spore poruszenie wywołały doniesienia "BBC News" o możliwym zakończeniu współpracy z Huawei, przez ARM. Przypomnijmy, ARM jest brytyjską firmą, która licencjonuje Huawei architekturę czipów mobilnych. Bez tego chiński producent nie jest w stanie legalnie sprzedawać swoich smartfonów. Licencjodawcy wreszcie zabrali w tej sprawie głos.

bEKAtexx

ARM przestrzega najnowszych restrykcji określonych przez rząd USA i prowadzi ciągłe rozmowy z odpowiednimi agencjami rządowymi USA, aby upewnić się, że pozostaniemy zgodni [z prawem amerykańskim] – powiedział rzecznik ARM dziennikarzom "The Verge". Dodał jednak, że "ARM ceni sobie relacje z wieloletnim partnerem HiSilicon [spółka-córka Huawei, odpowiedzialna za projektowanie procesorów] i ma nadzieję na szybkie rozwiązanie w tej sprawie".

Jaki jest wniosek? Na ten moment zawieszenie kontaktów handlowych na linii ARM-Huawei staje się faktem. Nie wiadomo dokładnie, co to oznacza dla bieżącej sprzedaży urządzeń Huawei z czipami na licencji ARM. Ale jeśli blokada zostanie utrzymana, chińskie przedsiębiorstwo na pewno musi liczyć się z problemami prawnymi przy kolejnych premierach smartfonów.

Z drugiej strony – zachowanie ARM okazuje się zaskakujące. Firma mieści się w Wielkiej Brytanii i należy do japońskiego holdingu SoftBank. Tak więc nie podlega bezpośrednio administracji Trumpa i nie musi stosować się do amerykańskich ograniczeń. Chyba że korzysta z amerykańskiej własności intelektualnej lub technologii. Ale odpowiedź na to pytanie znają tylko w ARM.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKAteyv