Huawei ma ciężko ze smartfonami, więc rozbudowuje technologie hodowli świń

Huawei ma ciężko ze smartfonami, więc rozbudowuje technologie hodowli świń

fot. Pascal Debrunner/Unsplash
fot. Pascal Debrunner/Unsplash
19.02.2021 13:19, aktualizacja: 06.03.2024 21:44

Firma Huawei nadal odczuwa skutki wykluczenia handlowego ze strony USA. W obliczu tego, że nie może sprzedawać w Ameryce smartfonów, ani budować sieci 5G, chiński koncern sięga po inne źródła dochodu. Jak się okazuje są nimi… technologie hodowli trzody chlewnej.

Może wydawać się to nieco zdumiewające na pierwszy rzut oka, ale Chiny to największa potęga rynku wieprzowiny. Aż połowa trzody chlewnej na świecie znajduje się w Państwie Środka.

Dlatego też, jak podaje BBC, tutaj swoich sił chce spróbować Huawei. A potencjał na wykorzystanie technologii w sektorze hodowli trzody chlewnej jest ogromny.

Fermy świń wykorzystują sztuczną inteligencję w niektórych technologiach, które pomagają wykrywać choroby u zwierząt, a także SI pomaga śledzić ich położenie.

Ponadto dzięki technologii rozpoznawania twarzy można identyfikować świnie indywidualnie. Inne rozwiązania technologiczne pozwalają monitorować wagę, dietę, a także właściwy poziom ruchu dla świń.

Tutaj firma Huawei ma spore pole do popisu, gdyż dysponuje rozwiązaniami opartymi o tzw. chmurę obliczeniową, a także urządzeniami typu "wearables", np. inteligentnymi opaskami czy zegarkami, a nawet ma w zanadrzu plany na autonomiczne pojazdy.

Ekspercka wiedza z tych dziedzin mogłaby pozwolić na wykorzystanie ich do usprawnienia ferm trzody chlewnej. Warto także podkreślić, że Huawei niedawno był krytykowany za stworzenie systemu rozpoznawania ludzi pochodzenia ujgurskiego (mniejszość etniczna w Chinach). Technologia tego typu wykorzystywana na świniach nie powinna jednak już budzić zastrzeżeń.

Założyciel Huawei Ren Zhengfei uważa, że firma poradzi sobie finansowo pomimo utrudnień w handlu smartfonami, choć z drugiej strony spodziewa się, że USA nie przywróci w najbliższym czasie możliwości sprzedawania smartfonów Huawei w USA.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)