Huawei Petal, czyli jeszcze jeden sposób na brakujące aplikacje w AppGallery

fot. Getty Images
fot. Getty Images
Piotr Urbaniak

23.06.2020 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Huawei nie składa broni i walczy o zapewnienie użytkownikom swych smartfonów i tabletów jak najszerszego zestawu aplikacji. Proponuje w tym celu kolejne narzędzie – Petal.

Petal jest aplikacją, którą należy pobrać ze sklepu AppGallery. W pewnym sensie przypomina dostępną od dłuższego czasu Phone clone, tyle że nie kopiuje brakujących apek z innego smartfonu, a wyszukuje je w internecie. Ponadto, zapewnia dostęp do ich aktualizacji, a także najświeższych aktualności.

Jak zapewnia Huawei, aplikacja Petal powstała we współpracy z twórcami wiodących wyszukiwarek. Wymieniono dostawców takich jak Qwant oraz Yandex. Jest przy tym oparta w całości na usługach Huawei Mobile Services (HMS).

Tym, co ma wyróżniać Petal na tle klasycznych repozytoriów APK, są wygoda i elastyczność. Aplikacja ma własny widżet, więc zdaniem producenta jest bardziej przystępna w obsłudze niż typowe katalogi oprogramowania. Dodatkowo, zamiast wykorzystywać jedno tylko repozytorium, w założeniu powinna przeszukiwać większą część zasobów internetu. Dzięki temu może zapewnić bogatszą i bardziej różnorodną ofertę od pojedynczego źródła.

Obraz

"Petal to kolejny sposób, obok sklepu AppGallery oraz Phone Clone, na instalowanie aplikacji na urządzeniach Huawei opartych o HMS (Huawei Mate 30 Pro, smartfony z serii P40, modele z nowej serii Y – Y6p i Y5p, a także tablety MatePad Pro i MatePad T8)" – pisze Huawei w informacji prasowej.

Firma chwali się też, że – pomimo inwestycji w Petal – sam sklep AppGallery nie ma się czego wstydzić. Z ujawnionych danych wynika, że na dzień 23 czerwca 2020 roku znajduje się w nim około 35 tys. aplikacji, z czego blisko 1 tys. pochodzi od twórców z Polski. Łącznie korzysta z nich ponoć 390 mln aktywnych użytkowników na całym świecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)