Huawei sprzedaje w Polsce coraz mniej smartfonów. Samsung i Xiaomi korzystają

Huawei sprzedaje w Polsce coraz mniej smartfonów. Samsung i Xiaomi korzystają

Huawei w Polsce sprzedaje coraz mniej smartfonów (Getty Images)
Huawei w Polsce sprzedaje coraz mniej smartfonów (Getty Images)
Oskar Ziomek
02.09.2019 15:09

Zainteresowanie smartfonami Huawei w Polsce wyraźnie spada. Zmiana w II kwartale 2019 roku okazała się tak duża, że producent stracił dotychczasowe miejsce lidera w rankingu najchętniej wybieranych producentów.

O nowych statystykach dotyczących rynku smartfonów informuje Rzeczpospolita, opierając się na danych IDC. Wynika z nich, że w II kwartale liderem sprzedaży smartfonów w Polsce był Samsung z wynikiem niecałych 42 procent rynku.

Rynek smartfonów w Polsce, źródło: cyfrowa.rp.pl, IDC.
Rynek smartfonów w Polsce, źródło: cyfrowa.rp.pl, IDC.

Wynik Huawei jest dużo gorszy. Niespełna 25 procent w II kwartale to spadek o około 11 pkt. proc. względem poprzedniego okresu, kiedy to Huawei był najchętniej wybieraną marką. Samsung nie jest jedyną marką, która w tym samym czasie zyskała. Wyraźny wzrost zainteresowania dotyczy także smartfonów Xiaomi.

Huawei traci klientów

Chociaż na spadek zainteresowania smartfonami Huawei może mieć wpływ wiele czynników, najistotniejszym jest bez wątpienia napięta sytuacja pomiędzy producentem a amerykańskim rządem.

W wyniku wpisania Huawei na tzw. czarną listę w pierwszej połowie bieżącego roku, producent musiał zdecydować się na odważne kroki w zakresie wykorzystywanego oprogramowania. Pod znakiem zapytania stanęło wykorzystanie Androida w kolejnych smartfonach.

Konsekwencją są bieżące problemy dotyczące nadchodzącego modelu Huawei Mate 30. Smartfon ma zostać zaprezentowany 19 września, a na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że nie zaoferuje dostępu do Usług Google, które są niezbędne do prawidłowego działania podstawowych aplikacji, takich jak Gmail czy Mapy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)