Huawei wprowadza akumulatory z grafenem i technologię superszybkiego ładowania

Huawei wprowadza akumulatory z grafenem i technologię superszybkiego ładowania

02.12.2016 11:46, aktual.: 02.12.2016 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Watt Laboratory, organizacja należąca do Huawei, zaprezentowała nowy akumulator. Pokazana konstrukcja to akumulator Li-Ion wspomagany jednak zastosowaniem w nim grafenu i użyciem dwóch innowacyjnych technologii. W przeciwieństwie do zwykłych akumulatorów litowo-jonowych, produkt Huawei ma być w stanie wytrzymać sporo większe temperatury.

Nowe akumulatory są w stanie działać w temperaturze 60 stopni Celsjusza, co jest wynikiem o 10 stopni większym od obecnej górnej granicy. Dzięki temu mogą być stosowane np. w stacjach bazowych sieci komórkowych, które narażone są na wysokie temperatury. Za takim wykorzystaniem przemawia jeszcze jeden ważny czynnik, akumulatory zapewniają nawet dwukrotne dłuższą żywotność względem obecnie dostępnych akumulatorów Li-Ion. To tylko jeden z przykładów zastosowania, technologia powinna sprawdzić się także w innym sprzęcie narażonym na wysokie temperatury.

Huawei Unveils First Long-Lifespan Graphene-Assisted High-Temperature Li-ion Batteries

Główny naukowiec w Watt Laboratory, Yangxing Lim poinformował, że w stworzeniu lepszych akumulatorów pomogły przede wszystkim trzy technologie. Pierwsza to dodanie specjalnych dodatków do elektrolitu, których zadaniem jest zwolnienie procesów chemicznych zachodzących w wysokich temperaturach. Druga to użycie zmodyfikowanych większych kryształów NMC, które zwiększają stabilność termiczną. Ostatnią technologią jest zastosowanie grafenu, pozwalającego na bardziej efektywne chłodzenie akumulatora.

Yangxing Lim dodaje, że według przeprowadzonych testów polegających na ładowaniu i rozładowywaniu w wysokich temperaturach, ich technologia utrzymuje o 5 stopni Celsjusza niższe temperatury względem zwykłych akumulatorów litowo-jonowych. Ponadto, po 2000 cyklach w temperaturze 60 stopni, akumulator z grafenem zachował ponad 70% swojej pojemności.

Huawei Watt Laboratory poinformowało o jeszcze jednej technologii związanej z akumulatorami. Jeszcze przed końcem tego roku mamy zobaczyć smartfon z jeszcze wydajniejszą technologią szybkiego ładowania. Naukowcy chwalą się, że akumulator o pojemności 3000 mAh w 5 minut naładujemy do stanu 48%. Miejmy nadzieję, że dzięki nowym technologiom z Chin nie będzie równie sprawnie wybuchał.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)