Huawei zachęca do korzystania z 50 GB pamięci w chmurze. Pierwszy miesiąc kosztuje 5 groszy

Huawei zachęca do korzystania z 50 GB pamięci w chmurze. Pierwszy miesiąc kosztuje 5 groszy

Huawei zachęca do korzystania z 50 GB pamięci w chmurze. Pierwszy miesiąc kosztuje 5 groszy
Oskar Ziomek
26.10.2018 16:50

Huawei stworzył dla użytkowników swoich smartfonów nową ciekawą ofertę, która ma zachęcić ich do korzystania z autorskich rozwiązań w zakresie przechowywania plików w chmurze. Mowa o usłudze Huawei Cloud, która ma szansę stać się ciekawą alternatywą dla Dysku Google czy chmury OneDrive Microsoftu. Huawei proponuje teraz użytkownikom 50 GB miejsca na dane – za pierwszy miesiąc korzystania z Huawei Cloud przyjdzie zapłacić tylko 5 groszy, a późniejszy koszt to niespełna 4 złote miesięcznie.

W ten sposób można archiwizować zdjęcia, filmy i dokumenty, które normalnie przechowuje się w smartfonie, a ponadto tworzyć kopie zapasowe i wygodniej przesyłać dane pomiędzy kilkoma wykorzystywanymi urządzeniami Huawei. W praktyce oznacza to także synchronizację kontaktów, wiadomości, notatek, nagrań czy ustawień. Producent chwali się, że przechowywane w ten sposób dane są szyfrowane metodą E2E, zaś serwery usługi działają wyłącznie na terenie Unii Europejskiej.

Dodatkowym atutem korzystania właśnie z tej chmury ma być możliwość wygodnego przesyłania do niej zdjęć i filmów bezpośrednio z poziomu galerii w smartfonie. Może to być także wygodny sposób na pokazywanie fotografii większemu gronu odbiorców – usługa oferuje również portal, do którego wystarczy się zalogować z poziomu komputera, by wyświetlać zdjęcia w przeglądarce.

Usługa Huawei Mobile Cloud jest dostępna z poziomu ustawień systemowych w zakładce Chmura na wszystkich urządzeniach działających w oparciu o nakładkę EMUI 5.1 lub nowszą. W praktyce powinna więc być dostępna między innymi w modelach serii P20, P10, Mate 10, a także dla użytkowników Honora 10, 9, 8, czy 7. Dodatkowo konieczne jest utworzenie identyfikatora Huawei, co jednak można zrobić już w pierwszym kroku podczas uruchamiania aplikacji. Producent zaznacza, że nowa oferta cenowa powinna być widoczna u każdego, kto zaktualizował Huawei Mobile Cloud do wersji 10.2.2.302.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)