iOS 13.1 ląduje na iPhone'ach. Robi użytek z czipu Apple U1

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z zapowiedziami, 24 września posiadacze iPhone'ów 6s i nowszych otrzymują kolejną aktualizację. iOS 13.1 wprowadza kilka istotnych nowości, które pominięto w wyjściowej trzynastce.

Patrząc z perspektywy posiadaczy najnowszych iPhone'ów 11 i 11 Pro, najważniejsze jest dodanie obsługi czipu orientacji przestrzennej Apple U1. Rozwiązanie odpowiada za wybór urządzenia docelowego przy transmisji AirDrop. Wystarczy wycelować iPhone'em w stronę sprzętu-odbiorcy. Naturalnie oba muszą być wyposażone w czip U1.

W aplikacji Mapy pojawiła się funkcja umożliwiająca wysłanie szacowanego czasu przybycia na miejsce. Z kolei w Skrótach dodano sugerowanie automatyzacji Galerii i obsługę skryptów w aplikacji Dom.

Ważna zmiana dotyczy zeszłorocznych iPhone'ów XR, XS oraz XS Max. W iOS 13.1 urządzenia te mogą throttlować, a więc redukować częstotliwość taktowania procesora, gdy pogorszeniu ulegnie stan baterii. Oczywiście można to wyłączyć. Ponadto, smartfon pokaże odpowiednie powiadomienie, jeśli żywotność akumulatora spadnie do poziomu 80 proc. Rozpozna ponoć także oryginalność akumulatora.

Tradycyjnie, Apple obiecuje przy tym cały zestaw poprawek błędów. Nie wiadomo jednak, czy wyeliminowano exploit pozwalający uzyskać dostęp do kontaktów na zablokowanym telefonie ani czy uporano się z irytującą graczy klawiaturą. O tym nie ma ani słowa.

© dobreprogramy
s