iPolak iPolak

Strona główna iOS Podróże i transport Inne programy do podróżowania
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dzięki aplikacji iPolak możemy zaplanować bezpieczny wyjazd zagraniczny. Odpowiada za nią Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Główne menu programu podzielono na kilka kategorii takich jak: Lista krajów, Mapa, Porady, Ostrzeżenia, Twitter, SOS. Pierwsza z nich to skarbnica wiedzy o wybranych krajach na świecie. Z jej poziomu zapoznamy się z podstawowymi informacjami o kraju, obyczajach, świętach, wymogami co do ubezpieczeń i bezpieczeństwa, czy też adresami polskich placówek. Dodatkowo sprawdzimy aktualne ostrzeżenia. Dostępna jest też opcja SOS, która pozwoli w szybki sposób nawiązać kontakt z wybraną placówką. O ważnych informacjach aplikacja poinformuje nas powiadomieniami.

Podczas przygotowań warto zapoznać się także z materiałami w części Porady. Znajdziemy tam spory zakres informacji odnośnie każdego etapu podróży oraz wskazówki co robić podczas chorób, czy też zatrzymania/aresztowania. Pomocna może okazać się zakładka Twitter. Pod specjalnym tagiem umieszczane są wpisy z całego świata. Co istotne, dane są pobierane do pamięci urządzenia. Jest to ważne podczas przebywania za granicą. Z poziomu ustawień możemy określić czy mają być aktualizowane za pomocą transmisji danych czy tylko Wi-Fi.

Wśród wad aplikacji należy wspomnieć o małej czcionce w opisach, której dodatkowo nie można powiększyć. Pomimo tego program powinien znaleźć się w telefonie każdego podróżnego planującego zagraniczną podróż. Dostępny jest w całości za darmo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!