IBM stawia na Firefoksa

IBM stawia na Firefoksa

Wojciech Cybulski
03.07.2010 16:49

Bob Sutor, wiceprezes IBM ds. Open Source poinformował na swoim blogu, że jego firma wybrała już przeglądarkę internetową, którą zainstaluje na wszystkich swoich służbowych komputerach - będzie to Mozilla Firefox.

Już wkrótce 400 tys. pracowników IBM przesiądzie się na Firefoksa. Sutor wyjaśnił, że decyzja o wyborze przeglądarki Mozilli wynika z wielu zalet tego programu. Firefox jest przede wszystkim zgodny ze standardami i pozwala na daleko idącą interoperacyjność. Jest to także produkt Open Source zarządzany przez społeczność, z przewidywalnym, jasno określonym harmonogramem rozwoju. Przeglądarka Mozilli jest również bezpieczna, a nad jej rozwojem czuwa międzynarodowa grupa ekspertów. Ponadto można łatwo zwiększyć jej możliwości poprzez stosowanie rozszerzeń i dostosować ją do konkretnych zastosowań. IBM chce także częściej niż w przeszłości stosować model Cloud Computing, a do tego podobno Firefox nadaje się wprost idealnie. W najbliższym czasie wszyscy pracownicy IBM przeprowadzą migrację na Firefoksa. Przeglądarka Mozilli będzie także domyślnie instalowana na wszystkich nowych, firmowych komputerach amerykańskiego koncernu.

Najnowszą wersję Firefoksa można pobrać z naszego vortalu. Przeglądarka dostępna jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)