IFA 2019. Samsung Galaxy Fold w rękach pierwszych dziennikarzy

Samsung Galaxy Fold na targach IFA 2019 (Getty Images)
Samsung Galaxy Fold na targach IFA 2019 (Getty Images)
Oskar Ziomek

06.09.2019 11:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Składany Samsung Galaxy Fold po wielu miesiącach oczekiwania, w końcu trafia na rynek. Targi IFA 2019 w Berlinie były dla producenta okazją, by pokazać ostateczną, poprawioną wersję urządzenia pierwszym dziennikarzom.

Galaxy Fold nie jest co prawda pierwszym składanym smartfonem na rynku, ale z pewnością pierwszym wyczekiwanym. Zainteresowanie dziennikarzy z całego świata, którzy podczas targów IFA 2019 mieli okazję spędzić z Foldem kilka minut, zdają się to potwierdzać. Wszyscy zgodnie zwracają uwagę, że zmiany, które wprowadził Samsung powinny pozwolić uniknąć problemów pierwszej wersji Galaxy Fold.

Samsung Galaxy Fold, źródło: materiały prasowe.
Samsung Galaxy Fold, źródło: materiały prasowe.

Przypomnijmy, że kłopotliwy był między innymi otwór umożliwiający dostawanie się drobinek pod składany wyświetlacz oraz myląca wierzchnia warstwa ochronna ekranu. Wiele osób chciało ją odruchowo odkleić, myśląc że jest to tylko tymczasowe zabezpieczenie urządzenia na czas transportu.

Jak zwraca uwagę Jessica Dolcourt z serwisu CNET, Samsung ulepszył Galaxy Folda na kilka sposobów. Dwie widoczne na pierwszy rzut oka zmiany to rozszerzenie zewnętrznej naklejki ochronnej ekranu na tyle, że nie widać jej krawędzi (przez co raczej nikt nie odklei jej przez pomyłkę) oraz dodatkowe plastikowe elementy zabezpieczające okolice zawiasu i uniemożliwiające dostawanie się drobinek pod wyświetlacz.

Nie są to jednak jedyne zmiany w urządzeniu. Samsung zdecydował się bowiem także wzmocnić całą konstrukcję, co podkreśla Michael Fisher. Urządzenie jest stosunkowo ciężkie, a rozkładanie i składanie wyświetlacza kończy się wyraźnym "zatrzaśnięciem" mechanizmu.

Samsung Galaxy Fold w naszych rękach

O tym, że Galaxy Fold jest ciekawą i dopracowaną propozycją przekonaliśmy się również sami. Podczas targów IFA 2019 Samsung Galaxy Fold trafił także w ręce Mirona Nurskiego, który swoimi pierwszymi wrażeniami podzielił się na Komórkomanii.

Samsung Galaxy Fold z pewnością nie jest propozycją dla każdego, ale duży, składany wyświetlacz i możliwość stosunkowo wygodnej pracy z wieloma aplikacjami to atuty, dzięki którym może się spodobać najbardziej wymagającym, ale i zamożnym użytkownikom.

Galaxy Fold w grafitowym kolorze, fot. materiały prasowe.
Galaxy Fold w grafitowym kolorze, fot. materiały prasowe.

Warto bowiem przypomnieć, że Samsung Galaxy Fold będzie w praktyce około dwukrotnie droższy od innych topowych smartfonów bez składanych wyświetlaczy. Oficjalna cena w Polsce nie jest jeszcze co prawda znana, ale za granicą za składany smartfon Samsunga trzeba zapłacić równowartość około 7700 złotych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także