IFA: Kamerki sportowe dla każdego

IFA: Kamerki sportowe dla każdego

IFA: Kamerki sportowe dla każdego
08.09.2014 14:02, aktualizacja: 08.09.2014 14:14

Kamerki GoPro miały na targach mocną konkurencję, choć nową Hero 3+ trudno będzie pokonać. Bardzo ciekawy sprzęt do nagrywania wyczynów sportowych można było także znaleźć na stoisku firmy Rollei.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowsza GoPro Hero 3+ z pozoru niczym się nie różni od poprzedniczki, ale wystarczy wyjąć ją z obudowy, by zobaczyć różnicę. Kamerka ma wymiary 42 & times; 60 mm, ale jedynie 20 mm grubości i waży tylko 78 gramów. Zachowanie wysokości i szerokości identycznej jak Hero 3 zapewnia jej kompatybilność z dostępnymi na rynku akcesoriami.

Obraz

Rollei zaczęła działalność w roku 1920. Od tamtej pory wyprodukowała niezliczone aparaty fotograficzne, statywy i kamery do różnych zastosowań – od monitoringu przemysłowego, przez rejestratory samochodowe, po kamerki zdolne pracować w ekstremalnych warunkach. Na jej stoisku nie brakowało też ciekawych statywów, ale skupmy się na konkurencji GoPro.

Obraz

Kamerka Actioncam 6S została wyposażona w 16-megapikselową matrycę i może nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p. Znajdziemy tu ciekawy układ optyczny, który pozwala wybrać między jednym z czterech kątów widzenia obiektywu – 150°, 120°, 100° i 80°. Nagrywanie można zwolnić (Super SlowMotion) i przyspieszyć (8, 6, 3 i 1 klatka na sekundę oraz 1 klatka co 2, 5, 10 i 30 sekund). Kamerka ma wymiary 60 × 43 × 46 mm i waży 113 g, nie może więc konkurować z cieńszą o połowę najnowszą kamerką GoPro Hero3+ pod względem gabarytów.

Na stoisku można było zobaczyć także nową Actiocam 7S, która mieści się w identycznej obudowie i ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K.

Podobnie jak konkurenci, Rollei zadbał o komunikację między kamerką i aplikacją mobilną (iOS, Android). WiFi kamerki ma zasięg około 40 m, wystarczy więc do transmisji obrazu na żywo akrobacji na deskorolce.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do kamerek można oczywiście dobrać wodoodporną obudowę i różnego typu montaże, przy czym na szczególną uwagę zasługuje banalnie prosta, ale pomysłowa półkamizelka z taśmami Velcro. Powierzchnia „przyczepiania” montażu kamerki jest na tyle duża, że naprawdę trudno ją odczepić nawet starając się o to i nie ma szans, by odpadła sama na skutek drgań czy uderzenia. Dzięki temu prostemu systemowi można zamontować sobie kamerkę praktycznie w dowolnej pozycji, na klatce piersiowej, na barku lub na plecach.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)