IFTTT: automatyczne wyciszanie telefonu po połączeniu z Wi‑Fi w pracy

IFTTT: automatyczne wyciszanie telefonu po połączeniu z Wi-Fi w pracy
Przemysław Kreft

07.07.2017 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podłączone do Internetu smartfony pozwalają na bezproblemowy i szybki kontakt, co jednak generuje to jednak sporo powiadomień, w większości dźwiękowych. Korzystając z serwisu IFTTT możemy utworzyć regułę, która pomoże nam zapanować nad głośnością dźwięków w naszym smartfonie – możemy na przykład ustawić automatyczne wyciszanie telefonu po połączeniu się z internetem w pracy.

Logujemy się na nasze konto w serwisie ifttt.com i przechodzimy do tworzenia nowego apletu Wybieramy opcję New Applet dostępną w menu przy naszej nazwie użytkownika. Klikamy na przycisk +this, wyszukujemy i klikamy na Android Device.

Obraz

Ustalamy regułę wyzwalającą. W naszym przypadku będzie to połączenie z wybraną siecią Wi-Fi (Connects to a specific WiFi network). Wprowadzamy nazwę sieci i klikamy na przycisk Create trigger.

Obraz

Kolejnym krokiem jest ustalenie akcji, która ma zostać wykonana na naszym smartfonie. W naszym przypadku będzie to wyciszanie dzwonka. Wybieramy usługę Android device, a następnie wskazujemy akcję Mute ringtone. Kończymy proces tworzenia automatycznej reguły, klikając kolejno na przycisk Create action oraz Finish.

Najnowszą wersję IFTTT można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)