r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

IFTTT 3.3.1

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia

IFTTT to z pozoru niewielka aplikacja, która ma naprawdę imponujące możliwości. Pozwala ona użytkownikowi na określenie automatycznych zadań wykonywanych w danych warunkach, co pozwala na znaczne oszczędzenie czasu. Pierwotnie dostępna dla systemu iOS i posiadaczy iPhone, teraz można z niej korzystać także na smartfonach i tabletach korzystających z systemu Android. Aplikacja ta znana jest również pod nazwą „If This Then That”, która dosłownie tłumaczy jej działanie.

Galeria programu

Do działania aplikacji konieczne jest posiadanie konta, które można założyć z jego poziomu. Wszystkie dane są synchronizowane pomiędzy wieloma urządzeniami. Główne okno przedstawia coś, co można nazwać logiem wykonanych akcji, historię tego, co zautomatyzowała aplikacja, oraz co w jej ustawieniach zmienił użytkownik. W wysuwanym menu bocznym znajduje się to co najważniejsze, tworzenie tzw. „przepisów”. W nich użytkownik może określić warunek, oraz akcje do wykonania po jego spełnieniu. ITFFF obsługuje sześć kanałów dla systemu Android (ustawienia urządzenia, lokalizacja, powiadomienia, wiadomości SMS, połączenia i zdjęcia) a także szereg usług zewnętrznych takich jak Blogger, Facebook, Evernote, OneDrive, Gmail, Twitter czy Instagram. W efekcie możliwe jest tworzenie automatycznych zadań takich jak: jeśli użytkownik wykona telefonem zdjęcie, automatycznie prześlij je do serwisu Instagram.

Baza obsługiwanych serwisów jest imponująca. Dla osób, które same nie wpadną na pomysł jak można wykorzystać IFTTT przygotowano specjalną zakładkę do wyszukiwania gotowych reguł. Można w niej znaleźć kolekcje dla określonych grup osób, przepisy najbardziej popularne, a także zdobywające uznanie w ostatnim czasie. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

IFTTT: jak zautomatyzować zadania w Internecie? – wprowadzenie

15
INTERNET 25.04.2017 | Przemysław Kreft (p.kreft)

Rozwój nowych technologii sprawia, że możemy bez trudu komunikować się z całym światem, zwiększać efektywność pracy i wykonywać wiele zadań, które nie były możliwe jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Co więcej, odpowiednio zaprogramowane zadania mogą odbywać się automatycznie, bez naszego udziału – nie potrzebujemy do tego dyplomu z informatyki, wystarczy skorzystać z IFTTT. Co to jest IFTTT? IFTTT (If This Then That) to usługa, która pozwala na łatwe tworzenie automatycznych zadań. W dużym skrócie – ustalona przez nas reguła (np. określona…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.