r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

IFTTT

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia

IFTTT to z pozoru niewielka aplikacja, która ma naprawdę imponujące możliwości. Pozwala ona użytkownikowi na określenie automatycznych zadań wykonywanych w danych warunkach, co pozwala na znaczne oszczędzenie czasu. Pierwotnie dostępna dla systemu iOS i posiadaczy iPhone, teraz można z niej korzystać także na smartfonach i tabletach korzystających z systemu Android. Aplikacja ta znana jest również pod nazwą „If This Then That”, która dosłownie tłumaczy jej działanie.

Do działania aplikacji konieczne jest posiadanie konta, które można założyć z jego poziomu. Wszystkie dane są synchronizowane pomiędzy wieloma urządzeniami. Główne okno przedstawia coś, co można nazwać logiem wykonanych akcji, historię tego, co zautomatyzowała aplikacja, oraz co w jej ustawieniach zmienił użytkownik. W wysuwanym menu bocznym znajduje się to co najważniejsze, tworzenie tzw. „przepisów”. W nich użytkownik może określić warunek, oraz akcje do wykonania po jego spełnieniu. ITFFF obsługuje sześć kanałów dla systemu Android (ustawienia urządzenia, lokalizacja, powiadomienia, wiadomości SMS, połączenia i zdjęcia) a także szereg usług zewnętrznych takich jak Blogger, Facebook, Evernote, OneDrive, Gmail, Twitter czy Instagram. W efekcie możliwe jest tworzenie automatycznych zadań takich jak: jeśli użytkownik wykona telefonem zdjęcie, automatycznie prześlij je do serwisu Instagram.

Baza obsługiwanych serwisów jest imponująca. Dla osób, które same nie wpadną na pomysł jak można wykorzystać IFTTT przygotowano specjalną zakładkę do wyszukiwania gotowych reguł. Można w niej znaleźć kolekcje dla określonych grup osób, przepisy najbardziej popularne, a także zdobywające uznanie w ostatnim czasie. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

IFTTT: automatyczne wyciszanie telefonu po połączeniu z Wi-Fi w pracy

3
07.07.2017  •  Przemysław Kreft

Podłączone do Internetu smartfony pozwalają na bezproblemowy i szybki kontakt, co jednak generuje to jednak sporo powiadomień, w większości dźwiękowych. Korzystając z serwisu IFTTT możemy utworzyć regułę, która pomoże nam zapanować nad głośnością dźwięków w naszym smartfonie – możemy na przykład ustawić automatyczne wyciszanie telefonu po połączeniu się z internetem w pracy. Logujemy się na nasze konto w serwisie ifttt.com i przechodzimy do tworzenia nowego apletu Wybieramy opcję New Applet dostępną w menu przy naszej nazwie użytkownika. Klikamy na…

IFTTT: jak automatycznie wysyłać zrzuty ekranu z Androida mailem?

9
16.06.2017  •  Przemysław Kreft

Wykonywanie zrzutów ekranu, także na urządzeniach mobilnych, to dla wielu użytkowników codzienność. Na ich podstawie przygotowywane mogą być artykuły, poradniki, zgłoszenia błędów czy też wiadomości do współpracowników/znajomych. Okazuje się, że zrobione screeny na naszym smartfonie mogą być automatycznie wysyłane mailem. Wystarczy skorzystać z usługi IFTTT (If This Then That). Pierwszym krokiem jest oczywiście otwarcie naszego konta w serwisie ifttt.com i rozpoczęcie tworzenia nowego apletu. Rozwijamy menu przy naszej nazwie użytkownika i wybieramy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.