IFTTT IFTTT

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
lub zeskanuj:

IFTTT to z pozoru niewielka aplikacja, która ma naprawdę imponujące możliwości. Pozwala ona użytkownikowi na określenie automatycznych zadań wykonywanych w danych warunkach, co pozwala na znaczne oszczędzenie czasu. Pierwotnie dostępna dla systemu iOS i posiadaczy iPhone, teraz można z niej korzystać także na smartfonach i tabletach korzystających z systemu Android. Aplikacja ta znana jest również pod nazwą „If This Then That”, która dosłownie tłumaczy jej działanie.

Do działania aplikacji konieczne jest posiadanie konta, które można założyć z jego poziomu. Wszystkie dane są synchronizowane pomiędzy wieloma urządzeniami. Główne okno przedstawia coś, co można nazwać logiem wykonanych akcji, historię tego, co zautomatyzowała aplikacja, oraz co w jej ustawieniach zmienił użytkownik. W wysuwanym menu bocznym znajduje się to co najważniejsze, tworzenie tzw. „przepisów”. W nich użytkownik może określić warunek, oraz akcje do wykonania po jego spełnieniu. ITFFF obsługuje sześć kanałów dla systemu Android (ustawienia urządzenia, lokalizacja, powiadomienia, wiadomości SMS, połączenia i zdjęcia) a także szereg usług zewnętrznych takich jak Blogger, Facebook, Evernote, OneDrive, Gmail, Twitter czy Instagram. W efekcie możliwe jest tworzenie automatycznych zadań takich jak: jeśli użytkownik wykona telefonem zdjęcie, automatycznie prześlij je do serwisu Instagram.

Baza obsługiwanych serwisów jest imponująca. Dla osób, które same nie wpadną na pomysł jak można wykorzystać IFTTT przygotowano specjalną zakładkę do wyszukiwania gotowych reguł. Można w niej znaleźć kolekcje dla określonych grup osób, przepisy najbardziej popularne, a także zdobywające uznanie w ostatnim czasie. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!