IFTTT: jak automatycznie wysyłać zrzuty ekranu z Androida mailem?

IFTTT: jak automatycznie wysyłać zrzuty ekranu z Androida mailem?
Przemysław Kreft

16.06.2017 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wykonywanie zrzutów ekranu, także na urządzeniach mobilnych, to dla wielu użytkowników codzienność. Na ich podstawie przygotowywane mogą być artykuły, poradniki, zgłoszenia błędów czy też wiadomości do współpracowników/znajomych. Okazuje się, że zrobione screeny na naszym smartfonie mogą być automatycznie wysyłane mailem. Wystarczy skorzystać z usługi IFTTT (If This Then That).

Pierwszym krokiem jest oczywiście otwarcie naszego konta w serwisie ifttt.com i rozpoczęcie tworzenia nowego apletu. Rozwijamy menu przy naszej nazwie użytkownika i wybieramy opcję New Applet, a następnie klikamy na przycisk +this.

Obraz

Wybieramy odpowiednią usługę – w naszym przykładzie będzie to Android Photos. Po kliknięciu na tę ikonę będziemy musieli wskazać wyzwalacz naszej reguły. Klikamy na opcję dotyczącą tworzenia nowego zrzutu ekranu (New screenshot).

Przechodzimy teraz do drugiej części apletu, czyli wykonywanej akcji. Klikamy na przycisk +that. Ponownie musimy ustalić odpowiednią usługę. W tym przypadku będzie to poczta Gmail. Wskazujemy wykonywaną akcję, czyli tworzenie nowej wiadomości (Send an email).

[img=ifttt(4)]

Otwarty zostaje panel konfiguracyjny naszej reguły. Ustalamy adres, na jaki będą wysyłane wiadomości i ewentualnie zmieniamy tytuł maila. Wszystkie pozostałe opcje niezbędne do poprawnego wysyłania zrzutów ekranu są automatycznie wypełnione. Klikamy na przycisk Create action.

[img=ifttt(6)]

Wyświetlone zostaje podsumowanie. Klikając na przycisk Finish uruchamiamy aplet. Od tej pory zrzuty ekranu wykonywane na naszym smartfonie będą automatycznie wysyłane na wskazany adres mailowy.

[img=ifttt(8)]

Do poprawnego działania opisanej reguły konieczne jest oczywiście zainstalowanie aplikacji IFTTT na smartfonie. Klienta znaleźć można w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)