iHealth Wave: monitor aktywności rozpoznający style pływackie

iHealth Wave: monitor aktywności rozpoznający style pływackie

iHealth Wave: monitor aktywności rozpoznający style pływackie
03.06.2016 16:34, aktualizacja: 04.06.2016 15:29

W sklepach znajdziemy masę sprytnych opasek i zegarków, które zliczą kroki, zmierzą przebiegnięty dystans czy także podadzą przypuszczalną liczbę spalonych kalorii. Brakuje jednak tanich urządzeń specjalistycznych, stworzonych dla danej aktywności fizycznej. Firma iHealth przygotowała odpowiedź – monitor aktywności fizycznej dla miłośników sportów wodnych.

iHealth Wave na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się na tle innych gadżetów fitness. Wygląda jak inne inteligentne zegarki z okrągłą kopertą. Podobnie jak one, potrafi wykonać pomiar liczby kroków, monitorować sen, a po wprowadzeniu naszych danych, pokaże także liczbę spalonych kalorii. Dodatkowo zastosowany ekran prezentuje się gorzej niż te montowane w niektórych konkurencyjnych produktach. Mogłoby się wydawać, że nic specjalnego jak na urządzenie za 299,99 zł.

Obraz

Firma iHealth postanowiła jednak nie walczyć z silną konkurencją produkującą typowe monitory aktywności. Ich produkt skierowany jest dla osób uprawiających sporty wodne. Jak chwali się producent – wodoszczelna obudowa pozwala na bezpieczne używanie urządzenia podczas pływania np. na basenie czy nad morzem. Dziwne jakbyśmy tej wodoszczelności nie dostali, więc naprawdę nie trzeba się tym szczycić już na samym początku. Przejdźmy więc do suchych faktów, Wave wytrzyma zanurzenie do 30 metrów. Wynik jak najbardziej wystarczający.

iHealth Wave rozpoznaje trzy style pływackie – kraul, styl klasyczny i grzbietowy. Tutaj firmie należy się plus, bo i znajdziemy smartzegarki mierzące przepłynięty dystans, to najczęściej nie są one w stanie rozpoznać stylu pływackiego. Produkt iHealth dodatkowo wyświetla: łączny czas pływania, całkowitą liczbę uderzeń oraz liczbę uderzeń na minutę. Oczywiście dostajemy również możliwość synchronizacji danych z odpowiednimi aplikacjami na Androida i iOS.

Obraz

Urządzeniem powinni zainteresować się wszelkiej maści pływacy. Należy jednak pamiętać o jednej niezwykle ważnej rzeczy. Mianowicie, iHealth Wave nie jest urządzeniem dla profesjonalistów i podobnie jak w przypadku innych sprytnych urządzeń ubieralnych, podawane wyniki nie muszą być dokładne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)