Immunet Plus nie będzie rozwijany, autorzy skupią się na darmowej wersji antywirusa

Strona głównaImmunet Plus nie będzie rozwijany, autorzy skupią się na darmowej wersji antywirusa
05.06.2014 08:27
Immunet Plus nie będzie rozwijany, autorzy skupią się na darmowej wersji antywirusa
Redakcja
Redakcja

Zespół tworzący oprogramowanie antywirusowe Immunet Plus poinformował, że zaprzestaje sprzedaży i rozwoju komercyjnej wersji aplikacji. Sprzedaż będzie dostępna do 10 czerwca, wsparcie dla tego produktu świadczone będzie natomiast przez kolejne dwa lata. Immunet to jeden z pierwszych antywirusów, który zaoferował użytkownikom ochronę za pomocą chmury. Nadal właśnie taki sposób analizy danych i detekcji jest główną linią obrony oferowanej przez to oprogramowanie.

350108917176690625

Immunet udostępniany jest w dwóch wersjach. Pierwsza darmowa zarówno dla użytkowników domowych jak i w użyciu komercyjnym chroni tylko przy pomocy chmury i w zasadzie jest uzależniona od sprawnego połączenia z siecią internetową. Możliwe jest co prawda włączenie skanera ClamAV do ochrony offline, ale rozwiązanie to jest bardzo słabe i zdecydowanie nie będzie w stanie ochronić nas przed wieloma nawet znanymi od pewnego czasu zagrożeniami. Jako że wersja ta jest w większości wypadków bardzo lekka dla systemu, Immunet często stanowi dodatek do innego zabezpieczenia, drugi antywirus, który nie powoduje konfliktów.

Druga wersja Plus zapewnia już kompleksową ochronę. Łącznie oferuje 3 silniki skanujące, jeden z nich zbudowano o sprawdzone rozwiązania BitDefendera. Wersja ta do działania i możliwości zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony nie wymaga połączenia z Internetem. Premium może również działać w pełni samodzielnie, nie potrzeba stosować dodatkowo innego oprogramowania. Co ciekawe, darmowa wersja Free nadal ma być rozwijana. Możliwe więc, choć wcale nie pewne, że po prostu wersja płatna nie zarabiała na siebie, a utrzymywanie nierentownego oprogramowania nie miało sensu.

Patrząc na aplikację z perspektywy czasu można stwierdzić, że od dawna nie zaszły w niej żadne poważne zmiany. Interfejs, choć zdecydowanie nie jest w oprogramowaniu tego typu czynnikiem najważniejszym, może już odstraszać, jest też nieczytelny. Listy zmian kolejnych wersji zawierają głównie informacje o poprawkach. Tymczasem konkurencja znacznie urosła w siłę i obecnie znajdziemy na rynku wiele lepszych rozwiązań, tak darmowych jak i płatnych. Mimo wszystko polecamy spróbować darmowej wersji Immuneta, być może przypadnie wam do gustu. Aplikację znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)