InDesign i Illustrator CS6 — co nowego?

InDesign i Illustrator CS6 — co nowego?

11.04.2012 14:11, aktualizacja: 11.04.2012 16:09

Premiera pakietu Adobe Creative Suite CS6 coraz bliżej, ale jak dotąd mieliśmy możliwość przyjrzenia się jedynie nowościom wprowadzonym w Photoshopie CS6. Jeśli ktoś już nacieszył się i dogłębnie przetestował betę tego programu, warto rozejrzeć się za innymi komponentami pakietu. Adobe udostępnił filmy prezentujące możliwości kolejnej generacji programów Illustrator oraz InDesign.

Na pierwszym filmie o Illustratorze CS6 udostępnionym przez Adobe prezentowana jest możliwość „bezszwowego” powtarzania wzorów. Możliwość wypełniania powierzchni zaprojektowanym wcześniej wzorem w sposób pozwalający na układanie kopii tej powierzchni obok siebie przywodzi na myśl projektowanie tapet lub kafelków i z pewnością w tych gałęziach będzie intensywnie wykorzystywana.

W InDesign Adobe wprowadził narzędzie Content Collector, które pozwala przechowywać różne zasoby na potrzeby publikacji w jednym repozytorium. Narzędzie jest w stanie zebrać różne typy elementów i zapamiętać ich położenie względem siebie w grupach. Elementy ze zbioru można ponownie umieszczać w projekcie, pojedynczo lub w grupach, i w ten sposób łatwo modyfikować ich układ.

Na deser przypomnę, że 19 marca Illustrator skończył 25 lat. Był to pierwszy komercyjny program wydany przez Adobe. Misją pierwszych wersji Illustratora było pokazanie, że krzywe Beziera, tak powszechnie stosowane obecnie w grafice, nadają się do czegoś więcej, niż opis elementów w przeznaczonym dla drukarek języku PostScript. Pierwsza wersja Illustratora sprzedawana była z kasetą VHS, na której nagrane było 33-minutowe wprowadzenie do obsługi programu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)