inkBOOK 8: czytnik e-booków z 8-calowym ekranem do zadań specjalnych

Strona główna Aktualności

O autorze

W sprzedaży jest już dostępny nowy czytnik e-booków inkBOOK 8. Cyfra w nazwie nie jest bynajmniej przypadkowa i oznacza cechę, które wyróżnia urządzenie: stanowi ją ekran o ośmiocalowej przekątnej, dzięki której czytnik sprawdzi się dobrze na przykład podczas prasówki czy lektury książek zawierających liczne ilustracje.

Mimo zastosowania ośmiocalowego ekranu, czytnik zachował smukłość: jego wymiary wynoszą 198×144×8,4 mm przy niezawyżonej wadze wynoszącej 258 gramów. Urządzenie dysponuje 8 gigabajtami pamięci wewnętrznej, która można powiększyć o maksymalnie 32 GB za pomocą karty microSD. Ośmiocalowy ekran będzie wygodny podczas przeglądania prasy czy stron internetowych, nie mogło zatem zabraknąć modułu Wi-Fi.

Na urządzeniu zainstalowany został Android, co może być zaletą głównie za sprawą dostępności Legimi. Mankamentem wydaje się natomiast rozdzielczość ekranu wynosząca 1024×768 pikseli, czyli zbliżona do tej, z jaką wyświetlane są e-booki na czytnikach 6-calowych. inkBOOK 8 jest już dostępny w sprzedaży w cenie 849 zł.

© dobreprogramy