inkBOOK 8 – 8 cali dla czytających komiksy i podręczniki

inkBOOK 8 – 8 cali dla czytających komiksy i podręczniki

inkBOOK 8 – 8 cali dla czytających komiksy i podręczniki
20.03.2016 11:59, aktualizacja: 28.03.2018 14:15

inkBOOK 8 to kolejny czytnik dobrze już znanej marki, tym razem z ośmiocalowym ekranem. Urządzenie kierowane jest do nieco innych odbiorców, niż mniejsze czytniki, jak inkBOOK Obsidian czy popularne Kindle. Ma służyć do przeglądania podręczników, dokumentacji technicznej, magazynów albo czarno-białych komiksów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

inkBOOK 8 niestety ma identyczną rozdzielczość ekranu, jak sześciocalowy Obsidian, czyli 1024&times768 pikseli. Nie jest to rozdzielczość na tyle niska, żeby czytanie było niekomfortowe, ale gdy przyjrzymy się szczegółom, nie wygląda to najlepiej. Zastosowany tu ekran to E Ink pearl, wyświetlający 16 odcieni szarości, z podświetleniem. Ekran dobrze reaguje na dotyk, jednak ze względu na charakterystykę tego typu wyświetlaczy, dłuższe gesty są nieprzewidywalne. W tym modelu jedyne przyciski to włącznik na górze i „powrót” pod ekranem. Obudowa jest bardzo solidna, przyjemna w dotyku i sprawia dobre wrażenie. W moich oczach zyskał także dzięki kolekcji wygaszaczy ekranu, które system wybiera losowo. Podczas testów często wybierał bardzo wymowny cytat z Marsjanina.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W środku mamy dwurdzeniowy procesor, taktowany zegarem 1 GHz, 512 MB RAM-u, 8 GB na dane i system, akumulator 2800 mAh, gniazdo na słuchawki i WiFi. Wszystko działa pod kontrolą Androida 4.2.2, więc można skorzystać z różnych aplikacji, jak Legimi czy comiXology. Czytnik można spokojnie ładować raz na kilka lub kilkanaście dni, zależnie od tego, czy jest używany z podświetleniem.

Czytnik kosztuje 849 złotych, ale w chwili publikowania recenzji w sklepie producenta był przeceniony do 799 zł. Etui kosztuje 79 zł.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)