inkBOOK Obsidian za 1 zł w abonamencie Legimi, miesiąc czytania i etui gratis

inkBOOK Obsidian za 1 zł w abonamencie Legimi, miesiąc czytania i etui gratis

05.11.2015 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadszedł dzień, na który czekało wielu miłośników cyfrowej książki – w Legimi już jest dostępny najnowszy inkBOOK, czyli testowany przez nas niedawno inkBOOK Obsidian. Można go mieć za złotówkę w abonamencie „bez limitu”.

inkBOOK Obsidian zastąpił czytnik inkBOOK Onyx w ofercie Legimi. Nowszy model ma bardzo podobne podzespoły, ale wyróżnia się na tle konkurencji ciekawym wzornictwem i systemem Android z możliwością uruchamiania aplikacji, dostał też pojemniejszy akumulator. Książki będą prezentowane na 6-calowym, podświetlanym ekranie E Ink Carta, przykrytym płytą matowego szkła. Wbudowaną pamięć można powiększyć kartą microSD. Czytnik objęty jest 2-letnią gwarancją, z czego rok w systemie door-to-door.

Obraz

Cennik jest atrakcyjny szczególnie dla osób, które pochłaniają kilka książek miesięcznie. Abonament „bez limitu” nie ma miesięcznego limitu stron, pozwala czytać z jednego konta na czterech urządzeniach i umieścić na swojej wirtualnej półce cztery własne książki (na przykład kupione w innej księgarni). Przy abonamencie na 24 miesiące czytnik, etui i wysyłka kosztują 1 zł, a ponadto jeden miesiąc czytania bez limitu dostaniemy za darmo. Przy zawarciu „umowy” na krótszy czas, czytnik będzie droższy.

Obraz

Warto zwrócić uwagę na to, że powyższy cennik obowiązuje do 31 grudnia i został objęty gwarancją stałej ceny do końca deklarowanego czasu. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup w przyszłym roku, będzie musiał płacić o 5 zł więcej każdego miesiąca.

Wprowadzenie w sierpniu 2015 roku usługi czytnik z abonamentem otworzyło nowy etap w rozwoju księgarni Legimi, która już prawie 3 lata oferuje abonamentowy dostęp do e-booków. Wykorzystanie znanego doskonale z usług telekomunikacyjnych połączenia urządzenia za symboliczną złotówkę z abonamentem spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem czytelników.

W takim modelu sprzedanych zostało już ponad tysiąc czytników, z czego jedna trzecia w ciągu pierwszych dwóch dni trwania akcji. Można więc spokojnie uznać, że pomysł okazał się sukcesem. Reprezentanci księgarni informują ponadto, że udało się „wyrobić” 200% normy – liczyli na sprzedaż około 500 sztuk. Warto też zaznaczyć, że proces zakupu wymaga tylko kilku kliknięć, więc nawet bardzo leniwi klienci nie mogą narzekać.

Obraz

Czytanie w chmurze Legimi w połączeniu z katalogiem ponad 12 tysięcy tytułów dostępnych stanowi ciekawą ofertę także dla bibliotek. Placówka może kupić limit stron, który jej czytelnicy dowolnie wykorzystają. Wystarczy odebrać w bibliotece, a następnie aktywować na stronie internetowej kod dostępowy, by czytać książki przez miesiąc za darmo i bez ograniczeń w aplikacjach Legimi na 2 urządzeniach. Z usługi tej skorzystały już Biblioteki Gdańska i Wrocławska, a od początku listopada dołącza do nich także Biblioteka Wilanowska.

Przy okazji warto wspomnieć, że Legimi rozpoczyna budowanie relacji z inwestorami indywidualnymi. Pierwszym krokiem będzie publiczna oferta obligacji korporacyjnych, w której będzie mógł wziąć udział każdy. Legimi będzie prawdopodobnie pierwszą spółką na świecie, która pozwoli płacącym abonament za książki dodatkowo inwestować i zarabiać na swojej pasji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także