Inpaint 5 z udoskonalonymi narzędziami zaznaczania

Inpaint 5 z udoskonalonymi narzędziami zaznaczania

Kuba Pawlak
11.02.2013 13:14

Pojawiła się kolejna wersja niewielkiego narzędzia graficznego Inpaint 5, za pomocą którego możemy szybko i skutecznie usunąć z fotografii niechciane obiekty.

Inpaint 5 pomimo swojej prostoty wykorzystywany może być przez profesjonalnych fotografów podczas procesu retuszu i edycji zdjęć cyfrowych. Z jego pomocą łatwo i szybko usuniemy ze zdjęć zbędne obiekty (np. linie energetyczne, niechciane osoby, które znalazły się w kadrze itp.). Aplikacja doskonale sprawdza się także podczas odnawiania starych zdjęć, usuwania z fotografii porterowych zmarszczek i przebarwień skóry, niwelowania daty, która nanoszona jest na zdjęcie przez aparat oraz różnego rodzaju napisów, znaków wodnych itp. Inpaint jest idealną alternatywą dla potężnych i często bardzo drogich pakietów graficznych. Praca z Inpaint rozpoczyna się od wczytania zdjęcia, które chcielibyśmy poddać obróbce. Następny krok to zaznaczenie obiektu, którego chcielibyśmy się pozbyć. W ręce użytkownika oddano takie narzędzia do zaznaczania jak pędzel/ołówek i różdżka, potrafiąca inteligentnie zaznaczać całe obiekty. Aby usunąć wskazany element wystarczy kliknąć przycisk z ikoną play.

Obraz

W najnowszej wersji programu oznaczonej numerem 5 autor skupił się głównie na udoskonaleniu algorytmów usuwania obiektów z fotografii oraz dodaniu nowych narzędzi przeznaczonych do zaznaczania. W Inpaint 5 wprowadzono również drobne zmiany w interfejsie graficznym i wyeliminowano błędy zgłaszane przez użytkowników.

Testową wersję programu Inpaint 5.0 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Grafika → Narzędzia dla fotografów. Aplikacja dostępna jest zarówno na platformę Windows jak i OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)