Instagram ma problem. Tysiące użytkowników zgłasza awarię (aktualizacja)

Instagram ma problem. Tysiące użytkowników zgłasza awarię (aktualizacja)

Instagram ma awarię, zgłoszenia spływają z całej Polski
Instagram ma awarię, zgłoszenia spływają z całej Polski
Źródło zdjęć: © Downdetectoe
Łukasz Michalik
22.09.2022 19:38, aktualizacja: 23.09.2022 11:01

Czwartkowy wieczór to czas, gdy tysiące użytkowników Instagramu ma problem z działaniem tego serwisu. Choć na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w porządku, chwilę po uruchomieniu wyłącza się aplikacja mobilna.

Narastająca fala zgłoszeń dotyczących problemów z Instagramem pokazuje, że serwis ma w czwartkowy wieczór poważny problem. Dotyczy on przede wszystkim użytkowników mobilnych – aplikacja po uruchomieniu przez krótką chwilę wydaje się działać poprawnie, jednak niespodziewanie wyłącza się.

Problem jest widoczny zarówno w samej aplikacji, jak i w serwisie Downdetector, gdzie użytkownicy Instagramu mogą zgłaszać problemy z aplikacją lub samym serwisem. Aktualizowana mapa, która pokazuje geograficzny rozkład zgłoszeń, dowodzi, że problem nie jest ograniczony terytorialnie.

Chronologiczny rozkład zgłaszanych problemów
Chronologiczny rozkład zgłaszanych problemów© Downdetector

Instagram nie informuje w chwili pisania tych słów o awarii, jej przyczynach czy przewidywanym czasie trwania, jednak potwierdzone zgłoszenia dotyczą także USA, Chin, części Europy i Ameryki Południowej.

Warto zauważyć, ze nie jest to jedyna awaria serwisu w ciągu ostatnich miesięcy. W lipcu tego roku Instagram również działał niestabilnie, choć fala zgłoszeń była wyraźnie mniejsza, niż w przypadku aktualnej awarii.

Aktualizacja

Około 19:40 liczba zgłoszeń zaczęła spadać. Aplikacja działa już poprawnie.

Łukasz Michalik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)