Instagram rozpoczyna globalną walkę z fałszem. Testy w USA zostały zakończone

Strona głównaInstagram rozpoczyna globalną walkę z fałszem. Testy w USA zostały zakończone
18.12.2019 10:19
Instagram oznaczy fałszywe informacje w serwisie, fot. Pixabay
Instagram oznaczy fałszywe informacje w serwisie, fot. Pixabay

Instagram wdraża nowy mechanizm, który ochroni użytkowników serwisu przed fałszywymi informacjami lub takimi, które choć częściowo wprowadzają odbiorcę w błąd. Twórcy poinformowali o zakończonych pracach nad algorytmami, które są właśnie uruchamiane na całym świecie.

bETCdkUl

W efekcie na Instagramie będzie można znaleźć mniej fake newsów, a informacje sprzeczne z faktami zostaną odpowiednio oznaczone. Z informacji prasowej dowiadujemy się, że wykorzystane zostaną tu mechanizmy przygotowywane z firmami trzecimi od maja bieżącego roku w USA. Teraz działanie zostaje rozszerzone na cały świat, a do programu ochrony użytkowników serwisu Instagram przed fałszem mogą dołączyć nowe organizacje.

Instagram będzie wyświetlać informacje o rozpoznanych fake newsach, fot. Facebook/Instagram.
Instagram będzie wyświetlać informacje o rozpoznanych fake newsach, fot. Facebook/Instagram.

Kiedy jakiś materiał zostanie uznany za choćby częściowo wprowadzający w błąd, Instagram automatycznie przestanie wyświetlać go w widoku Eksploruj oraz usunie z listy treści związanych z jego hasztagami. Ponadto dostanie dodatkową etykietę, by odbiorcy mieli świadomość, że oglądana przez nich treść pod kątem wiarygodności jest przynajmniej podejrzana. Etykiety będą widoczne we wszystkich miejscach – także w wiadomościach prywatnych.

bETCdkUn

Popularne portale społecznościowe są coraz częściej atakowane przez cyberprzestępców. Ich mechanizmy ochronne nie są wystarczające, dlatego warto je wzmocnić dobrym zabezpieczeniem antywirusowym

Mechanizm automatycznego wykrywania fałszywych wiadomości będzie również czerpać korzyść z faktu, iż właścicielem Instagrama jest Facebook. Kiedy jakiś materiał zostanie oznaczony jako fałszywy na Facebooku, będzie automatycznie tak samo traktowany także na Instagramie.

W drugą stronę zabezpieczenie będzie działać analogicznie, więc wprowadzane zmiany na Instagramie mogą się także przełożyć na lepszą ochronę przed fałszem na Facebooku. O szczegółach można przeczytać na stronie pomocy technicznej.

bETCdkUt

Instagram jest dostępny do pobrania z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETCdkUx
Komentarze (19)
bETCdkVj