Instalator CyanogenMod oficjalnie dostępny

Instalator CyanogenMod oficjalnie dostępny14.11.2013 22:16
Instalator CyanogenMod oficjalnie dostępny
Tomek Kondrat

Zapowiadany od jakiegoś czasu instalator CyanogenModa jest nareszcie dostępny w Sklepie Google Play. Zautomatyzowany proces pomoże nawet poznać świat custom ROM-ów użytkownikom nawet niezorientowanym w tym temacie.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o zarejestrowaniu spółki CyanogenMod Inc., której oprogramowanie już niebawem zagości w pamięciach telefonów z serii Oppo N1. Jednym z założeń ekipy Steve'a Kondika, Koushika Dutty i Ricardo Cerqueiry było stworzenie prostej aplikacji skierowanej do użytkowników, którym tematyka nieoficjalnego oprogramowania jest obca lub niezbyt znana. Po kilku tygodniach prób, oficjalny instalator CM-a trafił do sklepu Google Play. Aplikacja w połączeniu z przygotowanym oprogramowaniem dla systemu Windows w bezproblemowy sposób zaktualizuje dotychczasowy system do najnowszej wersji CyanogenModa. Urządzenie nie musi posiadać praw roota, ani nawet odblokowanego bootloadera. Twórcy aplikacji zadbali, żeby proces instalacji wszystkim się zajął. Wiąże się to z nielicznym gronem urządzeń, które są oficjalnie wspierane, jednak z czasem lista kompatybilnych telefonów i tabletów powinna się wydłużyć.

350044077213116353

Aplikacja obsługuje obecnie telefony z serii Nexus, Samsungi z rodziny Galaxy S oraz Note i HTC One. Drobnym uniedogodnieniem jest brak instalacji paczki z programami Google, tak zwanych Gapps, jednak można je dograć w standardowy sposób przez recovery. Instalator można pobrać z oficjalnej strony CyanogenMod i sklepu Google Play.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)