Intel NUC teraz także dla graczy, z procesorami Skylake i grafiką Iris

Intel NUC teraz także dla graczy, z procesorami Skylake i grafiką Iris

17.11.2015 09:39, aktual.: 17.11.2015 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że komputerki Intel NUC zaczną też nadawać siędla (niewymagających) graczy. Producent poinformował o odświeżeniuserii tych miniaturowych pecetów, do tej pory wykorzystywanychgłównie do odtwarzania mediów i prostych prac biurowych. Nowemodele zostaną wyposażone w procesory Skylake ze znaczniewydajniejszą zintegrowaną grafiką dziewiątejgeneracji.

Obraz

Już za kilka tygodni w sprzedaży mają pojawić się cztery nowemodele, dwa z procesorem Core i3-6100U i dwa z procesorem Corei5-6260U. W obrębie danego typu procesora różnią się od siebieobecnością w obudowie zatoki 2,5” (domyślnie wszystkie majązłącze M.2 dla dysków SSD). We wszystkich też niezbyt popularnezłącze miniHDMI zastąpiono standardowym HDMI (w wersji 1.4b, a więc pozwalającej na sygnał wideo w rozdzielczości 4K@30FPS i audio 7.1).

W pozostałych kwestiach nie spodziewajmy się różnic względem modeli z Broadwellami, na pewno znajdziemy tu po dwa porty USB 3.0 od frontu i od tyłu, wyjście Display Port, złącze gigabitowego Ethernetu, Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.1 z obsługą standardu Low Energy.

Obraz

Co szczególnie istotne dla poszukujących wydajniejszej grafiki,wersje z Core i5 mają wykorzystywać grafikę Iris. Oczywiście dopogrania w Wiedźmina 3 to nie wystarczy, ale popularne grye-sportowe, takie jak LoL czy DOTA powinny działać teraz na NUC-achbez problemu.

Więcej informacji znajdziecie na stronach serwisu Fanlesstech, który jako pierwszy poinformował o nowym sprzęcie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (32)
Zobacz także