WindowsNarzędziaNarzędzia dyskowe i plikoweIntel Solid State Drive Toolbox

Intel Solid State Drive Toolbox3.5.11

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Intel Solid State Drive Toolbox (Intel SSD Toolbox) to zestaw narzędzi do kompleksowego zarządzania zainstalowanymi w komputerze dyskami SSD. Z jego pomocą możliwe jest monitorowanie stanu nośnika, wykrywania błędów, bezpieczne kasowanie całej jego zawartości oraz zmiana ustawień systemowych w celu osiągnięcia jak największej wydajności.

Program wyposażony został w kilka przydatnych dla każdego posiadacza dysku SSD funkcji, znacznie usprawniających jego eksploatację. Poza standardową funkcjonalnością obejmującą dostarczanie szczegółowych informacji na temat urządzenia, a także monitorowanie parametrów jego pracy Intel Solid State Drive Toolbox oferuje dodatkowo zestaw bardzo użytecznych narzędzi. Wśród nich znalazły się takie, które umożliwiają przeprowadzenie częściowej oraz pełnej analizy dysku w poszukiwaniu błędów odczytu/zapisu i uszkodzonych sektorów, kasowanie całej jego zawartości, modyfikowanie konfiguracji systemu w celu jak najlepszej jego współpracy z urządzeniem oraz optymalizacje wydajności przy użyciu systemowej funkcji Trim.

Intel Solid State Drive Toolbox pomimo nieco mylącej nazwy pozwala także na obsługę dysków SSD innych producentów niż Intel. Dodatkowo w ograniczonym stopniu wspiera typowe nośniki ATA/SATA, umożliwiając monitorowanie atrybutów S.M.A.R.T oraz innych właściwości urządzenia - m.in. model, wersja firmware, numer seryjny, czy wolnej przestrzeni itp.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.56 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań10 952
Data aktualizacji22 maj 2019
Rozmiar pliku81.23 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)