Intel stawi czoła Nvidii i AMD. Do 2020 roku stworzy własne dyskretne układy graficzne

Intel stawi czoła Nvidii i AMD. Do 2020 roku stworzy własne dyskretne układy graficzne

Podzespoły komputerowe z depositphotos
Podzespoły komputerowe z depositphotos
Oskar Ziomek
14.06.2018 16:18

Użytkownicy liczący na większą konkurencję na rynku kart graficznych, na którym aktualnie pod uwagę brana jest tylko Nvidia i AMD, mogą odetchnąć z ulgą. Na Twitterze pojawił się wpis rozwiewający część wątpliwości związanych z przyszłością GPU Intela, które nie będą integrowane z procesorami. Firma potwierdziła, że ma w planach pokazanie własnego dyskretnego układu i że produkt ujrzy światło dzienne w 2020 roku.

Krótka informacja na ten temat pojawiła się na oficjalnym Twitterze z wiadomościami firmy. Udostępniono również link, lecz ten nie prowadzi niestety do jakichkolwiek dodatkowych informacji, ale do publikacji dotyczącej ubiegłorocznego spotkania, w wyniku którego w szeregi Intela wstąpił Raja Koduri, który wcześniej związany był z konkurencyjnym AMD.

Intel's first discrete GPU coming in 2020: https://t.co/s9EPeFifBp pic.twitter.com/n5zmUY2Mc2

— Intel News (@intelnews) 12 czerwca 2018Na ten moment nie są więc znane dodatkowe szczegóły, ale jak zwraca uwagę serwis MarketWatch, Intel planuje podejść do tematu kompleksowo. Wcześniej potwierdzono bowiem, że strategia firmy zakłada dostarczanie rozwiązań skierowanych zarówno do centrów przetwarzania danych oraz klientów indywidualnych. Oznaczać to może, że produkty stworzone będą zarówno na potrzeby uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, jak i zastosowań typowo domowych – do gier czy obróbki filmów.

Nie ulega jednak wątpliwości, że do 2020 roku wiele może się zmienić. Okres oczekiwania będzie z pewnością obfitować w kolejne przecieki oraz częściowo oficjalne informacje od Intela. Mając na uwadze obecną pozycję Nvidii i AMD, Intel będzie się musiał postarać, by karty z jego układami graficznymi szybko zyskały zadowalającą popularność.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)