Intel wprowadza do oferty nowe procesory dla najtańszych komputerów

Intel widzi nowe układy w tanich komputerach edukacyjnych, fot. Materiały prasowe
Intel widzi nowe układy w tanich komputerach edukacyjnych, fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak

05.11.2019 04:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel nie przestaje rozszerzać oferty i wprowadza do sprzedaży sześć kolejnych procesorów. Tym razem są to jednostki Pentium Silver i Celeron, przeznaczone dla najtańszych komputerów stacjonarnych i laptopów.

Zasadniczo rzecz ujmując, ciężko mówić tu o produkcie nowym. Wszystkie zaprezentowane czipy są wytwarzane w procesie litograficznym klasy 14 nm w mikroarchitekturze Goldmont Plus, znanej z wydanych w grudniu 2017 roku Gemini Lake. Intel ogranicza się głównie do podbicia taktowań, co sprzedaje pod dumnym hasłem Gemini Lake Refresh.

Podobnie jak poprzednicy, układy Gemini Lake Refresh będą dostępne jedynie w obudowie BGA, co wiąże się z połączeniem z płytą główną poprzez lutowanie.

Gemini Lake Refresh do komputerów stacjonarnych
Gemini Lake Refresh do komputerów stacjonarnych

Każda z zaprezentowanych jednostek ma dwukanałowy kontroler pamięci DDR4/LPDDR4-2400, PCI Express 2.0 x4, USB 3.0 5 Gb/s oraz zintegrowaną grafikę zdolną do wyświetlania obrazu poprzez złącze HDMI 2.0a. Wspiera także eMMC 5.1, USB-C, SPI, SDXC i kilka innych, mniej lub bardziej współczesnych standardów.

Dokładne specyfikacje widnieją w załączonych tabelkach. Dla formalności: Gemini Lake to duchowy spadkobierca procesorów Atom, więc cztery rdzenie Pentium Silver są widocznie słabsze od dwóch dużych rdzeni, jakie gwarantuje Pentium Gold.

Gemini Lake Refresh do laptopów i tabletów
Gemini Lake Refresh do laptopów i tabletów

Miniaturowe stacjonarki, jak również notebooki i tablety z nowymi procesorami mają trafić do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (44)
Zobacz także