Intel zaatakuje ultrabookami

Intel zaatakuje ultrabookami

Mirosław Truchan
11.04.2012 15:54

Intel poinformował, że pracuje nad 75 nowymi modelami ultrabooków. Mają się znaleźć wśród nich urządzenia hybrydowe z ekranami dotykowymi, które według potrzeb zamieniać mogą się z laptopów w tablety. Ceny ultrabooków mają spaść, według zapewnień producenta, do 699 dolarów w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Intel zainwestował dotychczas 300 mln dolarów w rozwój technologii dla ultrabooków. Od maja 2011 pojawiło się 21 modeli. Wkrótce dołączyć ma kolejnych 75. Mają wyróżniać się nowymi możliwościami — przede wszystkim mają posiadać ekrany dotykowe, dedykowane nowoczesnym systemom operacyjnym, takim jak Windows 8, ale również długo pracować na baterii i przyciągać wzrok.

Hybrydowe ultrabooki można było podziwiać już na CES 2012. Zaprezentowany tam Lenovo IdeaPad Yoga prezentował drogę, którą mogą obrać urządzenia powstające z myślą o systemie Windows 8. Dzisiaj została podana również cena za urządzenie chińskiego producenta — 1200 funtów (1900 dolarów) za model podstawowy oraz 1500 funtów (2380 dolarów) za wariant z procesorem Intel Core i7. Jak widać, urządzenia zapowiedziane przez Intela mają być ok. 3 razy tańsze.

Intel dodatkowo ma zamiar przeznaczyć spore pieniądze na kampanie reklamowe i informacyjne ultrabooków. Producent procesorów chce, by konsumenci zrozumieli, że jest to nowa kategoria produktów oraz by poznali różnice między nimi a notebookami i netbookami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)