Intel zapowiada zmniejszenie zużycia energii przez ekrany w laptopach o połowę

Intel zapowiada zmniejszenie zużycia energii przez ekrany w laptopach o połowę

Osoba korzystająca z laptopa z depositphotos
Osoba korzystająca z laptopa z depositphotos
05.06.2018 11:50, aktualizacja: 05.06.2018 12:00

Sporym wyzwaniem dla współczesnych akumulatorów stosowanych w laptopach są wyświetlacze, które odczuwalnie wpływają na zużycie energii. Intel postanowił złagodzić wpływ ekranu na czas pracy, znacząco zmniejszając zapotrzebowanie na energię. Celem jest stworzenie urządzeń, które przy zadowalającej wydajności, będą ponadto w stanie zapewnić dzień pracy bez ładowarki.

Warto zauważyć, że właśnie długi czas pracy ma być największym atutem laptopów z Windowsem 10, które otrzymają procesory ARM. Intel postanowił przygotować odpowiedź, aby dla producentów laptopów pozostać wciąż atrakcyjnym pod względem energooszczędności.

Podczas trwających właśnie targów Computex w Tajwanie, firma zaprezentowała nową technologię Low Power Display, która według zapewnień ma o połowę zmniejszyć zużycie energii przez ekran laptopa. Została ona już udostępniona wybranym producentom ekranów. Firmy Sharp i Innolux wyraziły zainteresowanie wdrożeniem nowej technologii wyświetlania. Sharp i Innolux będą produkować panele LCD 1W, które są niezbędne przy nowym rozwiązaniu Intela. Nowe ekrany potrzebują dwa razy mniej energii od tradycyjnych paneli.

Technologia będzie uzależniona od posiadanego procesora w laptopie, oczywiście będzie musiał to być procesor Intela. Dodatkowo wykorzystywany będzie układ graficzny Intela. Karty graficzne NVIDII i AMD nie będą wspierane. Nie obędzie się bez specjalnych sterowników. Jako przykład podano laptop Dell XPS 13, który będzie mógł pracować do 24 godzin. Co więcej, niektóre laptopy mają osiągać aż 28 godzin na jednym ładowaniu. W większości przypadków, opracowana technologia ma zapewnić od 4 do 8 godzin dodatkowej pracy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)