Inteligentny launcher Aviate jest już dostępny w sklepie Google Play

Inteligentny launcher Aviate jest już dostępny w sklepie Google Play

Inteligentny launcher Aviate jest już dostępny w sklepie Google Play
Redakcja
24.06.2014 12:34

W sklepie Google Play opublikowany został program uruchomieniowy Aviate. Być może część z naszych czytelników już o nim słyszała, bo launcher zdobył popularność ze względu na ciekawe działanie. Aplikacja przeznaczona dla Androida ma za zadanie uczyć się zachowania użytkownika, a następnie tak organizować główny ekran urządzenia, aby był on możliwe najbardziej pomocny. Czy ten plan się udał, ocenić musicie samodzielnie sięgając do bazy aplikacji mobilnych naszego serwisu. My tymczasem zapraszamy do krótkiego przeglądu aplikacji.

Obraz

Na początku warto przypomnieć, że Aviate był rozwijany od ubiegłego roku. Aplikacja nie była dostępna w sklepie, skorzystać z niej mogły tylko osoby, które otrzymały od już testujących użytkowników zaproszenia. Od tego czasu zmieniło się w niej sporo, wiele funkcji zostało dopracowanych. W międzyczasie zmienił się również właściciel - w styczniu doszło bowiem do przejęcia i firma tworząca Aviate została kupiona przez Yahoo. Prace nie zostały oczywiście wstrzymane, a ich koniec widzimy dzisiaj, gdy gigant umieszcza aplikację w sklepie Play zupełnie za darmo.

Po uruchomieniu aplikacja wykonuje analizę działania użytkownika, określa, które z aplikacji są przez niego najczęściej wykorzystywane i wymagają szczególnej uwagi. Jeżeli wybór nie będzie trafny, możliwe jest samodzielne wybranie takich aplikacji. Użytkownik dodatkowo wybiera obszary swoich zainteresowań, w ramach których mają zostać pogrupowane aplikacje. Cały ekran zmienia się w zależności od pory dnia i czynności wykonywanych przez użytkownika. Aviate dostosowuje się do otoczenia, oferując np. aplikacje przydatne w domu, w szkole, w pracy lub podczas zakupów. Ekran główny pozwala na zmianę tapety i dodawanie widgetów, najważniejsze funkcje skupione są jednak po lewej i prawej stronie.

Z lewej znajduje się swoisty asystent. Aplikacja wyświetla tam informacje pogodowe, wydarzenia z kalendarza, oraz najważniejsze aktualności ze świata. Użytkownik może dodawać kolekcje aplikacji według tematyki (np. rozrywka, sport, narzędzia), oraz dodatkowe widgety. Dalsze przesuwanie w lewą stronę pozwala na wybór przestrzeni roboczej. Aviate udostępnia ekran dotyczący danego dnia, poruszania się (informacje nawigacyjne), słuchania muzyki, pracy, oraz wydarzeń odbywających się w pobliżu. Prawa strona to wybrane w kreatorze grupy aplikacji posegregowane według częstotliwości użycia. Jako, że aplikacja nie posiada typowego ekranu-listy aplikacji, ich kompletny, alfabetyczny spis znaleźć można w dalszej części.

Obraz

Nawet ustawienia zostały zrealizowane według tego samego pomysłu i w zasadzie wyświetlają kolejny ekran roboczy, tyle że zawierający skróty do aplikacji narzędziowych, informacji o stanie baterii, oraz opcje dostosowujące Aviate. Użytkownik może zmienić skórkę, oraz paczkę ikon. W przypadku chęci korzystania z asystenta, zalecane jest skonfigurowanie lokalizacji domowej i pracy.

Programy uruchomieniowe dobitnie pokazują, że otwartość Androida ma swoje zalety i pozwala na tworzenie aplikacji nad wyraz ciekawych. W ostatnim czasie swój launcher zaprezentowała nawet Nokia, ale w samym sklepie Google Play nie brakuje aplikacji, które choć nie wyszły spod rąk gigantów, pozwalają zwiększyć wygodę korzystania ze smartfonu czy tabletu. Zapraszamy do naszej bazy aplikacji mobilnych, oprócz Aviate znajdziecie tam również inne popularne programy uruchomieniowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)