Interfejs Windows Phone według Nokii?

Interfejs Windows Phone według Nokii?

21.03.2012 13:04

Niewiele osób pamięta, że kiedy Microsoft i Nokia ogłosili nawiązanie współpracy, Nokia otrzymała specjalne prawa do modyfikacji interfejsu systemu Windows Phone 7. Na razie jednak nie widzieliśmy nic poza standardowym, kafelkowym Windows Phone. Jednak przynajmniej jedna taka modyfikacja powstała — z Nokii wyciekły zrzuty ekranu, które rzekomo zostały stworzone przez byłą projektantkę interfejsów w firmie.

Projektantka, która jest autorką powyższych prac, od września ubiegłego roku pracuje w Accenture — firmie, której Nokia zleca prace nad Symbianem — więc niemal pewnym jest, że już nie pracuje nad Windows Phone.

A dlaczego na rynku nie ma telefonów z autorskim interfejsem Nokii? W lutym 2011 Rich Greene, CTO Nokii, powiedział, że zbytnie urozmaicanie systemu będzie przeszkodą dla deweloperów. Założeniem Windows Phone jest dostarczanie identycznego doświadczenia użytkownikowi każdego urządzenia. Wydawałoby się więc, że Nokia nie była zainteresowana wprowadzaniem zmian w tej części systemu, ale jednak coś się działo. Serwis pocketnow.com, który dotarł do projektów, informuje, że Microsoft nie widział tych projektów, a według Nokii były to prywatne prace projektantki niezwiązane z żadnym z projektów w firmie. Jednak coś jest na rzeczy… dlaczego ktoś miałby projektować interfejs systemu mobilnego po godzinach i tylko dla siebie? Owszem, priorytetem Microsoftu w tej chwili jest zunifikowanie interfejsu Windows Phone, Windowsa 8 i Xboksa, ale niewykluczone, że w pewnym momencie rzeczywiście pojawi się coś nowego, co zastąpi znajome kafelki.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)