Internet Archive uruchamia wirtualne muzeum wirusów komputerowych

Internet Archive uruchamia wirtualne muzeum wirusów komputerowych

05.02.2016 17:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Projekt Internet Archive nie ustaje w staraniach, by historia Internetu i w ogóle komputerów nie została zapominana. Po Wayback Machine i przedsięwzięciu, które umożliwiło uruchamianie w przeglądarce DOS-owych gier, IA uruchomiło właśnie kolejne muzeum. Tym razem możemy zobaczyć widoki, które przed dwudziestoma laty przyprawiały użytkowników komputerów o palpitacje serca.

Na stronie Malware Museum można zobaczyć efekty zawirusowania komputera rozpowszechnianymi w latach 80 i 90 programami typu malware. Nie są to oczywiście tylko obrazki czy zapisy wideo, ale prawdziwe wirusy uruchamiane za pomocą emulatora DOSBox. Trzeba przyznać, że efekty ich działania, mimo że z reguły nie pozwalały np. na kradzież pieniędzy z czyjegoś rachunku bankowego, są więcej niż efektowne.

Z ciekawszych można wymienić wirusa TECHNO.COM, który bombarduje uszy użytkownika niezwykle uciążliwą melodią a oczy kolejnymi sekwencjami tekstu TECHNO czy HYMN.COM zdolny do wyświetlania kaskadowo ramek przy akompaniamencie kolejnych dźwięków hymnu Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Podobnych smaczków jest na stronie znacznie więcej i niejednokrotnie mogą być powodem do szerokiego uśmiechu nie bacząc na to, że ujrzenie podobnego widoku dwie lub trzy dekady temu mogło być zwiastunem ogromnych problemów. Z pełną kolekcją retro malware można zapoznać się na łamach Internet Archive.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)