Internet Explorer 12 z nowym interfejsem i rozszerzeniami

Internet Explorer 12 z nowym interfejsem i rozszerzeniami

Internet Explorer 12 z nowym interfejsem i rozszerzeniami
11.09.2014 21:45, aktualizacja: 15.09.2014 18:21

Jedną z ważniejszych wiadomości dzisiejszego dnia są pierwsze zrzuty ekranu Windowsa 9. Kolejną informacją, związaną ściśle z flagowym oprogramowaniem od Microsoftu, są nowe doniesienia na temat Internet Explorera 12. Wszystko wskazuje na to, że kolejna odsłona przeglądarki z Redmond będzie miała zupełnie nowy interfejs i możliwość łatwiejszego tworzenia rozszerzeń.

Najnowsze plotki mówią o całkowitej reorganizacji graficznego interfejsu użytkownika w kolejnej odsłonie Internet Explorera. Nowa przeglądarka będzie wyglądać bardzo podobnie do Firefoxa czy Chrome'a. Wzornictwo zostanie dopasowane do stylu Modern, będzie płaskie i pozbawione „wodotrysków”. Pasek adresu powędruje pod belkę z kartami, która umieszczona ma być na całej szerokości okna, czyli identycznie jak ma to miejsce w przeglądarce od Google'a czy Mozilli. Dodatkowo Microsoft chce znacznie uprościć tworzenie rozszerzeń. Do tej pory napisanie wtyczki było znacznie trudniejsze niż u konkurencji, nowa odsłona Internet Explorera ma to zmienić.

350125596162156481

Niestety nie zostaliśmy uraczeni grafikami przedstawiającymi kolejnej odsłony przeglądarki od Microsoftu. Zrzuty ekranu Windows 9, które znalazły się w Sieci, pokazują jeszcze starą wersję programu. Internet Explorer 12 pojawi się razem z finalnym wydaniem systemu Windows 9, aczkolwiek nie ma pewności, że ujrzy on światło dzienne razem z jego testową (oficjalną) wersją.

Internet Explorer 12 będzie musiał dogonić trendy panujące w świecie przeglądarek. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, czy nowa odsłona zdoła przekonać do siebie użytkowników i deweloperów, którzy do tej pory w znaczniej większości, omijali program do surfowania po Sieci od Microsoftu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)