Internet Explorer 9 jednak przegrywa test prędkości HTML5?

Internet Explorer 9 jednak przegrywa test prędkości HTML5?

25.06.2010 12:01, aktualizacja: 25.06.2010 13:54

Czy Internet Explorer 9 jest rzeczywiście tak szybki w renderowaniu stron HTML5 jak twierdzi Microsoft? Kilka osób postanowiło odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Wczoraj Microsoft zaprezentował trzeci prototyp Internet Explorera 9. Między innymi wprowadzono w nim kolejne rozszerzenia w obsłudze HTML5. Przeglądarka internetowa ma dużo szybciej i płynniej w porównaniu z konkurencją wyświetlać materiały wideo i multimedia. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki sprzętowej akceleracji HTML5 po stronie układu graficznego. Czy jest tak w rzeczywistości, postanowili sprawdzić autorzy bloga DownloadSquad. Przeprowadzili oni test na renderowanie stron w HTML5 dla IE9, Firefoksa 3.7, Chrome 6, a także Opery (najprawdopodobniej w najnowszej wersji). Przeglądarka Microsoftu przegrała z produktem Mozilli, ale tylko o kilka procent. Znacznie słabiej wypadł natomiast Chrome.

Zarówno Firefox jak i IE9 korzystają ze sprzętowej akceleracji HTML5 i Direct2D. Przeglądarka Mozilli okazała się lepsza w testach jedynie o 5% od programu Microsoftu. Gorzej poradziła sobie również Opera, natomiast Chrome nie był w stanie dotrzymać kroku konkurencji. Wynika to z faktu, że przeglądarka firmy Google nie korzysta jeszcze ze sprzętowej akceleracji - podobnie jak Opera. Jednak może to się wkrótce zmienić - blogerzy sprawdzali wersje rozwojowe programów. Wideo prezentujące test popularnych przeglądarek można obejrzeć na stronach serwisu YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)