Internet Explorer 9 jednak przegrywa test prędkości HTML5?

Internet Explorer 9 jednak przegrywa test prędkości HTML5?
25.06.2010 12:01

Czy Internet Explorer 9 jest rzeczywiście tak szybki w renderowaniu stron HTML5 jak twierdzi Microsoft? Kilka osób postanowiło odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Wczoraj Microsoft zaprezentował trzeci prototyp Internet Explorera 9. Między innymi wprowadzono w nim kolejne rozszerzenia w obsłudze HTML5. Przeglądarka internetowa ma dużo szybciej i płynniej w porównaniu z konkurencją wyświetlać materiały wideo i multimedia. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki sprzętowej akceleracji HTML5 po stronie układu graficznego. Czy jest tak w rzeczywistości, postanowili sprawdzić autorzy bloga DownloadSquad. Przeprowadzili oni test na renderowanie stron w HTML5 dla IE9, Firefoksa 3.7, Chrome 6, a także Opery (najprawdopodobniej w najnowszej wersji). Przeglądarka Microsoftu przegrała z produktem Mozilli, ale tylko o kilka procent. Znacznie słabiej wypadł natomiast Chrome.

Zarówno Firefox jak i IE9 korzystają ze sprzętowej akceleracji HTML5 i Direct2D. Przeglądarka Mozilli okazała się lepsza w testach jedynie o 5% od programu Microsoftu. Gorzej poradziła sobie również Opera, natomiast Chrome nie był w stanie dotrzymać kroku konkurencji. Wynika to z faktu, że przeglądarka firmy Google nie korzysta jeszcze ze sprzętowej akceleracji - podobnie jak Opera. Jednak może to się wkrótce zmienić - blogerzy sprawdzali wersje rozwojowe programów. Wideo prezentujące test popularnych przeglądarek można obejrzeć na stronach serwisu YouTube.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)