Internet Explorer wychodzi z dołka?

01.07.2010 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni. Nie wiadomo jeszcze, czy nieznaczna poprawa pozycji Internet Explorera na rynku przeglądarek internetowych to początek zmian, czy też chwilowe wahanie, ale ostatni miesiąc to mały sukces przeglądarki Microsoftu.

Internet Explorer od dłuższego czasu ma złą passę. Mimo dominacji na rynku, ilość jej użytkowników sukcesywnie spada. Według różnych statystyk od zeszłego roku ubyło ich ponad 10 procent. Przyczyniły się do tego problemy z bezpieczeństwem programu, ale również ciekawsze i na wielu obszarach lepsze rozwiązania oferowane przez konkurencję. Microsoft pracuje jednak nad IE 9, który ma prześcignąć dostępne na rynku przeglądarki. Tymczasem, według statystyk Net Applications tendencja spadkowa Explorera być może została zatrzymana.

Różnice są niewielkie, ale to pierwszy raz od dłuższego czasu, kiedy popularność IE nie spada, a nieznacznie rośnie. W porównaniu z majem, w ubiegłym miesiącu ilość użytkowników przeglądarki Microsoftu wzrosła o 0,75 punktu procentowego i wynosi obecnie 60,32%. IE jest nadal liderem na rynku - jego największy konkurent, Firefox, w czerwcu używany był przez 23,81% internautów. Na dalszych miejscach znajdują się Chrome (7,24%), Safari (4,85%) i Opera (2,27%). O tym, czy najnowsze statystyki dowodzą zatrzymania się spadkowego trendu dla IE dowiemy się w następnych miesiącach. Dopiero wówczas będzie można stwierdzić, czy zanotowane wahania są tylko chwilowe, czy też Microsoft zaczął wreszcie odrabiać dotychczasowe straty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (148)