Internet Explorer zdał w pełni test Acid3

Internet Explorer zdał w pełni test Acid319.09.2011 12:36

Przeglądarki Internet Explorer 9 i 10 nareszcie w pełni zdały Acid3. Udało się to tylko dlatego, że wcześniej wprowadzono zmiany w testach.

100/100 punktów - tyle dokładnie zdobyły przeglądarki IE 9 i IE 10 Microsoftu w teście Acid3 na spełnianie standardów internetowych, które ustaliła organizacja W3C. Powód do dumy? Z jednej strony tak, bowiem Microsoft od niedawna postawił sobie za punkt honoru dostosowanie swoich programów do najnowszych wymogów (zwłaszcza standard HTML5), z drugiej nie obeszło się bez drobnego zgrzytu. Zaliczenie testu na 100% udało się tylko dlatego, bo jego twórcy - Ian Hickson z Google'a i Hakon Wium Lie z Opery - wprowadzili wcześniej zmiany w Acid3. Konkretnie zaś, obniżyli nieco pułap wymogów wobec przeglądarek internetowych.

Jak poinformował Hickson we wpisie na swoim koncie Google+, uproszczono część testów - przede wszystkim tych dotyczących najnowszych rozwiązań, które dotychczas wciąż nie zostały szeroko zastosowane w przeglądarkach obecnych na rynku. Chodziło o wyeliminowanie z testów takich rozwiązań, które są jeszcze stosunkowo mało popularne i mogą sprawiać duże trudności we wdrożeniu. Dotyczy to między innymi zasięgu pracy specyfikacji DOM czy uproszczenia SVG Fonts i animacji SVG SMIL. Odświeżony test Acid3 w 100% przechodzą teraz nie tylko przeglądarki IE 9 i 10, ale również konkurencyjne programy takie jak na przykład Chrome 14, Safari 5, Opera 11.51 czy Firefox 6.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)