Internet Explorer zdał w pełni test Acid3

19.09.2011 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarki Internet Explorer 9 i 10 nareszcie w pełni zdały Acid3. Udało się to tylko dlatego, że wcześniej wprowadzono zmiany w testach.

100/100 punktów - tyle dokładnie zdobyły przeglądarki IE 9 i IE 10 Microsoftu w teście Acid3 na spełnianie standardów internetowych, które ustaliła organizacja W3C. Powód do dumy? Z jednej strony tak, bowiem Microsoft od niedawna postawił sobie za punkt honoru dostosowanie swoich programów do najnowszych wymogów (zwłaszcza standard HTML5), z drugiej nie obeszło się bez drobnego zgrzytu. Zaliczenie testu na 100% udało się tylko dlatego, bo jego twórcy - Ian Hickson z Google'a i Hakon Wium Lie z Opery - wprowadzili wcześniej zmiany w Acid3. Konkretnie zaś, obniżyli nieco pułap wymogów wobec przeglądarek internetowych.

Jak poinformował Hickson we wpisie na swoim koncie Google+, uproszczono część testów - przede wszystkim tych dotyczących najnowszych rozwiązań, które dotychczas wciąż nie zostały szeroko zastosowane w przeglądarkach obecnych na rynku. Chodziło o wyeliminowanie z testów takich rozwiązań, które są jeszcze stosunkowo mało popularne i mogą sprawiać duże trudności we wdrożeniu. Dotyczy to między innymi zasięgu pracy specyfikacji DOM czy uproszczenia SVG Fonts i animacji SVG SMIL. Odświeżony test Acid3 w 100% przechodzą teraz nie tylko przeglądarki IE 9 i 10, ale również konkurencyjne programy takie jak na przykład Chrome 14, Safari 5, Opera 11.51 czy Firefox 6.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)