Internet Plusa przez światłowód od Orange. To szansa dla ponad 3 mln potencjalnych odbiorców

Internet Plusa przez światłowód od Orange. To szansa dla ponad 3 mln potencjalnych odbiorców

Plus będzie oferować internet, wykorzystując infrastrukturę Orange, fot. materiały prasowe
Plus będzie oferować internet, wykorzystując infrastrukturę Orange, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
09.01.2020 17:33, aktualizacja: 10.01.2020 16:30

Plus łączy siły z Orange, dzięki czemu swój internet stacjonarny będzie dostarczać nowym klientom, którzy dotychczas nie byli w zasięgu. Jak dotąd było to możliwe wyłącznie dzięki światłowodom Netii. Użycie intrafstruktury Orange pozwoli Plusowi objąć zasięgiem łącznie niecałe 40 proc. gospodarstw domowych w Polsce.

Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, taka decyzja pozowli oferowac klientom internet światłowodowy działający z prędkością do 1 Gb/s. Współpraca w tym zakresie z Orange jest konsekwencją decyzji UKE dotyczącej udostępniania infrastruktury innym operatorom. Od 10 stycznia Internet Światłowodowy Plusa będzie mógł w efekcie dotrzeć do 3,2 miliona nowych gospodarstw domowych.

Plus zachęca do skorzystania ze swojej oferty, fot. materiały prasowe.
Plus zachęca do skorzystania ze swojej oferty, fot. materiały prasowe.

Plus zwraca uwagę, że klientom posiadających okablowanie Orange pozwoli to korzystać nie tylko z oferty internetu Plusa, ale także internetowej telewizji IPTV Cyfrowego Polsatu. Tutaj warto jednak wyjaśnić, że nic nie stało na przeszkodzie, aby korzystać z niej wcześniej – dekoder nie wymaga internetu dostarczanego tylko przez jednego operatora, o czym więcej pisaliśmy jeszcze w 2019 roku, gdy internetowa telewizja Cyfrowego Polsatu weszła na rynek.

Wspomniana prędkość 1 Gb/s to oczywiście parametry topowego pakietu w ofercie. Plus oferuje także wolniejsze łącza o prędkości 150 lub 500 Mb/s. Operator przypomina także o możliwości łączenia swoich usług w większe pakiety w ramach programów smartDOM i SmartFIRMA. Klienci mogą w ten sposób otrzymać dodatkowy rabat na abonament.

Aktualizacja, 10 stycznia

Plus doprecyzował swój komunikat prasowy wyjaśniając, że ponad 3 miliony nowych gospodarstw domowych będzie w zasięgu nie tylko dzięki sieci światłowodowej.

Dodatkowo w zasięgu naszej usługi Internetu stacjonarnego znajdzie się 3,2 mln gospodarstw domowych, z czego prawie 0,5 mln jest podłączona do światłowodu, a pozostałe są obsługiwane przez inne technologie kablowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)