Internet Rzeczy z IKEA: nowa oferta może spopularyzować bystre żarówki

Internet Rzeczy z IKEA: nowa oferta może spopularyzować bystre żarówki28.03.2017 18:28
Internet Rzeczy z IKEA: nowa oferta może spopularyzować bystre żarówki

Jeśli nie zamarzyło się nam nagłe uczynienie naszego domu nowocześniejszym, to najczęściej nasza przygoda z domową automatyką zaczyna się od kupienia inteligentnych żarówek. Żarówki tradycyjne mają się oczywiście świetnie (nawet te zwykłe, 100W z wolframowym drucikiem), ale może to zmienić się dzięki IKEA. Sieć sklepów meblowych chce spopularyzować smartżarówki, wprowadzając własne modele, które mają bardzo ważną zaletę – akceptowalną cenę.

Nowa oferta Smart Lighting to m.in. żarówki TRADFRI LED, pilot zdalnego sterowania i zestaw czujników ruchu. Dodatkowo dostępne są panele LED, które możemy umieścić w sypialni czy wbudować w szafki kuchenne. Zanim jednak zapragniemy sypialni oświetlonej na niebiesko, różowej kuchni czy zielonej łazienki, to musimy pamiętać, że początkowo będziemy mogli wybierać tylko pomiędzy różną temperaturą białego światła.

ALL LIGHTS, ALL MOODS – for all family members

Sprzedaż ruszy m.in. w Wielkiej Brytanii i za zestaw składający się z dwóch białych żarówek LED, pilota, bramki sieciowej, która służy do łączenia się z routerem, zapłacimy 69 funtów. Oświetlenie możemy kontrolować za pomocą mobilnej aplikacji, w której utworzymy spersonalizowane profile dotyczące ciepłego lub chłodnego światła. Dla mniej wymagających osób został przygotowany zestaw za 29 funtów, ale już bardziej analogowy, a sterowanie ręczne pozwala na wybranie jednego z trzech dostępnych ustawień.

Dzięki możliwości zmiany ustawień żarówki mamy szybko nadać jadalni klimat słabo oświetlanego miejsca, idealnego do kolacji przy świecach. Żarówka sprawdzi się również jako światło nocne dla dziecka. Oczywiście to tylko przykłady, zastosować może być znacznie więcej.

Light for studying. And for kissing.

Zestaw czujników został wyceniony na 25 funtów. IKEA podaje, że czujniki zapewnić mają poczucie bezpieczeństwa z oświetleniem natychmiast reagującym na ruch. Możliwe, że przekłada się to również na wspomniane bezpieczeństwo, ale z pewnością zapewnia wyższy komfort, zwłaszcza jeśli nie mamy wolnej ręki by zapalić światło. Czujniki nie muszą być zamocowane na ścianie w wyznaczonym miejscu, możemy je położyć w dowolnym miejscu, pod warunkiem, że obejmą przestrzeń w której mają wykrywać ruch.

Całość możemy rozbudowywać o kolejne żarówki i akcesoria. Trzeba przyznać, że brzmi to interesująco, a więc liczymy, że IKEA nową ofertę wprowadzi również na polski rynek. Możliwe, że to właśnie IKEA przyczyni się do pewnego wzrostu popularność inteligentnych żarówek, a nie jakaś firma stricte zajmująca się wprowadzaniem inteligentnego sprzętu do naszych domów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)