Internet Vectra nie działa. Awaria w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i nie tylko (aktualizacja)

Internet Vectra nie działa. Awaria w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i nie tylko (aktualizacja)

Vectra zmaga się z awarią, źródło: downdetector
Vectra zmaga się z awarią, źródło: downdetector
Oskar Ziomek
02.12.2020 11:11, aktualizacja: 02.12.2020 17:55

Vectra zmaga się z awarią, w wyniku której wielu użytkowników nie może korzystać z internetu. Jak wynika z danych w serwisie downdetector, szczególnie w dużych miastach w Polsce, w tym Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach czy Wrocławiu występują problemy z dostępem do internetu Vectra, co musi być szczególnie dotkliwe dla osób pracujących zdalnie.

W chwili tworzenia niniejszego tekstu, w serwisie downdetector odnotowano ponad 1000 raportów o problemach z internetem Vectra. Warto jednak wiedzieć, że serwis nie bada na bieżąco stanu sieci i usług danego operatora, a udostępniane informacje o problemach opiera na raportach od użytkowników.

Należy więc zakładać, że w praktyce problem z internetem Vectra dotyczy większej liczby osób, bo z pewnością nie każdy zdecydował się lub miał możliwość zgłoszenia usterki na stronie downdetector na przykład przy pomocy smartfona.

Co ciekawe, na tę chwilę Vectra nie zdecydowała się wykorzystać swojego profilu na Facebooku, by przekazać użytkownikom, na czym polega problem. Zareagowano co prawda na poszczególne informacje o kłopotach. "(...) jeżeli napotykacie problemy z internetem, prosimy o wiadomość prywatną. Tak będziemy mogli ustalić co jest przyczyną tej sytuacji" – odpisuje Vectra w jednym z postów w social mediach. Widać więc, że póki co zgłoszenia traktowane są indywidualnie.

Standardowo Vectra proponuje swoim użytkownikom internet do 600 Mb/s, który pozwala pobrać paczkę wielkości 4 GB w około minutę. Na terenie Warszawy oferowany jest także internet do 2 Gb/s – decydując się na tak wysoką szybkość warto mieć jednak na uwadze ograniczenia sieci Wi-Fi, ale także samego Ethernetu, również w oferowanym w pakiecie routerze.

Aktualizacja, godz. 12:30

Jak wynika z informacji w serwisie downdetector, awaria w Vectrze została już najpewniej opanowana, a przynajmniej nie dotyczy dużej liczby kolejnych osób. Liczba raportów znacznie spadła, choć wydaje się, że u części użytkowników problemy nadal występują.

Aktualizacja, godz. 17:50

Liczba raportów usterek dotyczących internetu Vectra w serwisie downdetector wciąż sugeruje, że problemy nie zostały do końca rozwiązane. Począwszy od godziny 15:00, każdego kwadransa spływają nowe zgłoszenia co najmniej od kilkudziesięciu osób. Z mapy raportów wynika, że problemy nadal dotyczą większości kraju, głównie dużych miast.

Sytuacja z internetem Vectra wciąż nie wróciła do normy. Od godz. 15:00 liczba raportów zwiększyła się, źródło: downdetector.
Sytuacja z internetem Vectra wciąż nie wróciła do normy. Od godz. 15:00 liczba raportów zwiększyła się, źródło: downdetector.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)