iOS 10 już uwolniony, jailbreak działa też na iPhone 7

iOS 10 już uwolniony, jailbreak działa też na iPhone 7

22.09.2016 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iPhone 7 dopiero co został zaprezentowany, a specjalista od zabezpieczeń – Luca Tedesco już pokazał jailbreaka uruchomionego na nowym smartfonie Apple. „Uwolniony” został nie tylko iPhone 7, ale również iOS 10, a więc z najnowszego jailbreaka będą mogli skorzystać wszyscy, którzy otrzymali aktualizację do najnowszej wersji systemu, o ile twórca wyda publiczną edycję.

iOS 10 został złamany już znacznie wcześniej, zanim Apple udostępniło publiczną wersję beta. Autorem pierwszego jailbreaka był Kanadyjczyk, znany w sieci jako iH8sn0w. Wówczas złamany został iOS 10 developer beta 1, na którym zainstalowany został nieoficjalny sklep z aplikacjami Cydia.

Na uwolnienie stabilnej wersji iOS 10 nie musieliśmy długo czekać, dokonał tego Luca Tedesco. Zmodyfikowana wersja iOS 10 została zainstalowana na iPhonie 7 w czarnej wersji kolorystycznej (na zdjęciu oznaczenie iPhone 9.3). Zrzuty ekranu pokazują, że został uruchomiony sklep Cydia 1.1.26, a więc wraz z publicznym wydaniem jailbreaka, każdy użytkownik powinien mieć dostęp do alternatywnego sklepu z aplikacjami.

obligatory cydia screenshot pic.twitter.com/peSF0kVNBh

— qwertyoruiop (@qwertyoruiopz) 21 września 2016Niestety, jailbreak nie został udostępniony publicznie. Najprawdopodobniej Luca Tedesco złamał zabezpieczenia tylko dla własnego użytku. Jednak osoby czekające na jailbreaka nie mają powodów do niezadowolenia, bowiem dowiedzieliśmy, że uwolnienie iPhone’a 7 jest jak najbardziej możliwe. Jeśli więc Luca Tedesco nie udostępni publicznej wersji, to z pewnością zrobi to ktoś inny.

Chętnych na nowego jailbreaka może być coraz mniej. Dużo osób instalowało jailbreaka by móc usunąć wybrane systemowe aplikacje. Natomiast w iOS 10 zyskaliśmy możliwość pozbycia się domyślnych aplikacji. Pozostaną Ci, którzy kierowali się innymi celami, chociażby osoby chcące mieć dostęp do sklepu Cydia i korzystać np. z emulatorów konsolek, takich jak np. PPSSPP.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)