iOS 11: iPhone otrzyma sprytne zarządzanie publicznymi Wi-Fi

iOS 11: iPhone otrzyma sprytne zarządzanie publicznymi Wi-Fi

iOS 11: iPhone otrzyma sprytne zarządzanie publicznymi Wi-Fi
Jan Mentel
24.07.2017 19:38, aktualizacja: 24.07.2017 19:48

Po nowym systemie operacyjnym urządzeń mobilnych od Apple'a spodziewać się możemy m.in. funkcji inteligentnego zarządzania sieciami WiFi. Przynajmniej taką nowość wypatrzyli użytkownicy iOS-a 11 w czwartej wersji beta systemu, jaka trafiła już na urządzenia mobilne testerów

Nowa funkcja ma oferować rozpoznawanie sieci o słabym sygnale. Jest to próba rozwiązania dość powszechnego problemu, który pojawia się, gdy łączymy się z siecią WiFi w miejscu publicznym. Często okazuje się, że jej łącze nie jest zbyt efektywne, mimo wszystko sieć zostaje zapisana i za każdym razem, kiedy znajdujemy się w jej zasięgu, smartfon automatycznie będzie się próbował z nią połączyć.

W tym przypadku, jeżeli iPhone z iOS-em 11 zapamięta sieć i zdefiniuje ją jako ta, która oferuje słaby sygnał, uniemożliwi jej automatyczne łączenie. Rozwiązanie nie jest jednak bez wad. Wszakże telefon bez naszego udziału będzie decydował o tym, którą sieć należy wyeliminować.

Oczywiście nie jest to pierwsza próba rozwiązania problemu z Wi-Fi, której podjął się Apple. Już iOS 9 oferował funkcję Wi-FI Assist, która w przypadku wyłapania słabej sieci, automatycznie przełączała się w tryb 3G/4G. W efekcie wielu użytkowników później narzekało, że smartfony bez ich wiedzy zużywały transfer danych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)