iOS 4.3 beta 2 — potwierdzone nowości i plotki

iOS 4.3 beta 2 — potwierdzone nowości i plotki

20.01.2011 15:05

Apple oddał w ręce deweloperów wersję 4.3 beta 2 systemu dla urządzeń mobilnych iOS, przeznaczoną dla iPhone'a 3GS i 4, iPada oraz iPoda Touch 3 i 4 generacji.

W tej wersji systemu znajdują się prawdopodobnie już wszystkie funkcje, które mają być wprowadzone w wersji 4.3 systemu. iOS 4.3 będzie miał możliwość odtwarzania wideo strumieniowanych z aplikacji producentów innych niż Apple oraz ze stron za pośrednictwerm AirPlay, możliwość konfigurowania działania przycisku z boku iPada — zgodnie z przewidywaniami — możliwość używania iPhone'a jako punktu dostępowego sieci Wi-Fi. Obsługa gestów wykorzystujących 4 i 5 palców na iPadzie została zaimplementowana w iOS 4.3 beta 2 czysto eksperymentalnie i nie trafi do stabilnego wydania tej wersji systemu.

Poza wymienionymi nowościami, w iOS 4.3 beta 2 znaleziono nieudokumentowane odwołania będące wskazówkami na temat przyszłości systemu. W wersji iOS 4.3 beta 2 dla iPada znajdują się już ikony FaceTime, Camera oraz Photo Booth, co potwierdza plotki o dwóch kamerach (jedna skierowana w stronę użytkownika) w kolejnej wersji urządzenia. Ponadto doszukano się wskazówek na to, że Apple podejmuje kolejną po Ping próbę stworzenia sieci społecznościowej.

W iOS 4.3 beta 2 znalazł się również kod odpowiedzialny za obsługę strumieni zdjęć (Media Stream). W połączeniu z Find My Friends — znaną z plotek usługą przypominającą Google Latitude — Media Stream może być próbą stworzenia infrastruktury przypominającej Facebooka, opartej o dzielenie się strumieniami informacji. Spekuluje się o rozszerzalnej formie tego rozwiązania z aplikacjami podobnymi do tych z Facebooka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)