iOS zagrożony? Apple oskarża Google o straszenie użytkowników iPhone'ów

Apple oskarża Google o straszenie użytkowników iOS-a
Apple oskarża Google o straszenie użytkowników iOS-a
Oskar Ziomek

09.09.2019 18:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple uważa, że iOS nie jest taki straszny, jak mówią o nim inni. Konkretne zarzuty zostały skierowane przeciwko grupie Project Zero należącej do Google'a, która niedawno poinformowała opinię publiczną o lukach w systemie działającym w iPhone'ach.

Zdaniem Apple'a, Google przedstawił problem w gorszym świetle, niż było to konieczne. Dlatego też producent iPhone'a postanowił zabrać głos i wyjaśnić wszystkim, jak w jego ocenie należy patrzeć na problem wątpliwego bezpieczeństwa iOS-a, który od tamtego czasu został już rozwiązany.

5 łańcuchów zagrożeń opisanych przez Project Zero dotyczących różnych wersji iOS-a, źródło: Project Zero.
5 łańcuchów zagrożeń opisanych przez Project Zero dotyczących różnych wersji iOS-a, źródło: Project Zero.

Zamieszanie dotyczy opisywanych przez Project Zero czternastu luk w systemie, z których jedna wykorzystywana była przez odkrytą niewielką liczbę zainfekowanych stron internetowych. Problem został wówczas szybko rozwiązany wydaniem iOS-a 12.1.4. To wersja systemu, która przy okazji rozwiązała nagłośniony w mediach problem możliwego podsłuchiwania przez FaceTime.

Projekt Zero opisał kilka szczegółów ówczesnych luk w iOS-ie, ale zdaniem Apple – wyolbrzymiając przy tym skalę problemu i niepotrzebnie "strasząc" użytkowników iPhone'ów, których sprzęt jest załatany w zasadzie od 6 miesięcy.

Producent iPhone'a zwraca także uwagę, iż według jego danych, atak na użytkowników iOS-a przez zainfekowane strony był możliwy tylko "przez krótki czas", a nie dwa lata, jak sugerują badacze z Project Zero.

Na koniec Apple zaznacza, że bezpieczeństwo użytkowników jego produktów jest dla firmy najważniejsze. To najwidoczniej niezbędna deklaracja tuż przed premierą nowych iPhone'ów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)