iPhone 6S: fotografom mogą pocić się dłonie. Reszta doceni grafikę 3D i wykrywający siłę nacisku ekran

iPhone 6S: fotografom mogą pocić się dłonie. Reszta doceni grafikę 3D i wykrywający siłę nacisku ekran

09.09.2015 21:29, aktual.: 10.09.2015 08:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iPhone 6 – najpopularniejszy iPhone w historii, jeden znajpopularniejszych smartfonów na świecie, a przy tym podobnonajbardziej kochany. Tim Cook pytając, jak można zrobić cośjeszcze lepszego, pokazał jego następcę, który jest jak zwykle„najbardziej zaawansowanym iPhonem w historii”, a zarazem„najbardziej zaawansowanym smartfonem w historii”.

Przede wszystkim jakość wykonania i śmiałe wykorzystaniemateriałów. Niech inni toną w czerni. Nowy iPhone 6S z ekranem4,7” i jego większy brat, 6S Plus z ekranem 5,5”, wykonane zaluminium serii 7000, takiego samego jak wykorzystywane w przemyślelotniczym, dostępne są w srebrze, złocie, kosmicznej szarości iróżowym złocie, a ich wyświetlacze pokryte zupełnie nowymszkłem, podobno znacznie wytrzymalszym.

Obraz
Obraz

Różowe złoto jest ładne, ale to oczywiście nie wystarczyłobyna nowy model. Apple chce nas w nowym iPhonie nauczyć na nowo gestówdotykowych. Nazywa to „3D Touch”, ekranem multidotykowym, któryrozpoznaje siłę dotyku. Wraz z tym przychodzą zupełnie nowe gestyw interfejsie użytkownika, peek i pop. W zależnościod tego, czy dotkniemy delikatnie czy mocno, uzyskujemy dodatkowemożliwości sterowania, z tego co widać było w prezentacji,całkiem dobrze przemyślane. Można powiedzieć, że iOS wreszciedoczekał się sensownego menu kontekstowego. 3D Touch oczywiściedziała też na ekranie startowym, dając skróty do tego co robimyczęsto.

Obraz
Obraz

W środku, tak jak się spodziewano, procesor A9 wykonany w „nowejarchitekturze tranzystorowej” (zapewne należy rozumieć, żezastosowano nowy proces litograficzny). Ma on być o 70% szybszy, zGPU o 90% szybszym. I tu jak zwykle szczegółów Apple skąpi, aleAndy Wafer, zaproszony człowiek z Pixara pokazał, że nie są onewyssane z palca. Konsolowa jakość grafiki jest tu faktem, wzademonstrowanej grze Freeblade poprowadzony do walki Titan zWarhammera 40k, niszczył bojowe maszyny Orków i monstrualneorganizmy Tyranidów w naprawdę spektakularny sposób. Pary CPU i GPU dopełnia koprocesor M9, permanentnie włączony niskonapięciowyukład. Przeznaczony jest on przede wszystkim do obsługi całej gamy sensorów iPhone'a pod kątem śledzenia aktywności ruchowej użytkownika, ale też pozwoli na korzystanie z Siri bezkonieczności wybudzania smartfonu.

Obraz
Obraz

OK, nie wszyscy grają w Warhammera 40k, nie każdy też fascynujesię mocnym dotykaniem smartfonu, ale wszyscy chyba robiąsmartfonami zdjęcia. iPhone 6S, wyposażony w główna12-megapikselową kamerę iSight może nie wygrywa w kategorii„największa matryca”, ale jakość robionych nim zdjęć ma byći tak fantastyczna, przede wszystkim za sprawą „inteligencji”kamery. To już nie tylko prosty autofocus, ale też takie sztuczkijak rozpoznawanie oświetlenia sceny i lokalne ustawianie czułościw kadrze. Sama jakość odwzorowania na matrycy znacznie wzrosła, zasprawą filtrów i izolacji diod, pozwalającej utrzymać precyzjękolorów. Seria zaprezentowanych zdjęć wygląda naprawdę bardzodobrze, zaskakując niezłą głębią ostrości. Fajnie wygląda teższtuczka z zapętleniem kadru – zdjęcia można zamienić w krótkiefilmiki z ujęcia. Jeśli chodzi zaś o kręcenie wideo, tooczywiście 4K jest w pakiecie.

Obraz
Obraz
Obraz

Miłośnicy samolubek nie będą mieli powodu do narzekań. Zprzodu kamerka FaceTime 5Mpix, korzystająca z tej samej logiki cotylna kamera, pozwoli na spektakularne, doświetlane ekranem (tzw.Retina Flash) selfie, dzięki którym będziemy bardziej popularni wserwisach społecznościowych, a nasi przyjaciele będą namzazdrościć (lub sami sobie kupią iPhone'a 6S). Co zresztą imzostaje? Warto wspomnieć, że Apple oferuje teraz aplikację naAndroida do przenoszenia danych ze smartfonów z Androidami naiPhone'a, tak by nikt nie mógł powiedzieć, że trzymają go przysystemie Google'a jego dane.

Telefon, jak sama nazwa wskazuje, służy jednak przede wszystkimdo przeglądania Internetu. Nowy iPhone zapewni nam niezłą tegoszybkość. Z 23-pasmowym LTE uzyskamy do 300 Mb/s, Wi-Fi 802.11acpozwoli zaś na 866 Mb/s (ile anten MIMO Apple zdołało zmieścić wśrodku?)

Obraz

Oczywiście iPhone nie może być gorszy od iPada pod względemswojej „ekologiczności”. I tu wszystkie elementy można poddaćrecyklingowi, włącznie z zestawem podstawek-ładowarek,kolorystycznie dopasowanych futerałów oraz wszelkimi innymiakcesoriami.

Zaprezentowane ceny nie mają dla nas znaczenia, dotyczą tylko2-letnich ofert abonamentowych w USA. Zaczynają się od 199 dolarówza 6S i 299 dolarów za 6S Plus. Ceny odblokowanych egzemplarzy powinny wynieśćodpowiednio 649 i 749 dolarów.

Obraz

Nie wszystko jest jednak dziś w San Francisco fantastyczne iwspaniałe. Piękno nowego iPhone'a zdołał skutecznie przyćmićsam Tim Cook, zapraszając na scenę zespół One Republic.Niedostatki wokalne, uznawane za emocjonalną interpretacjęwokalisty, skutecznie autora tego newsa wyleczyły z jabłkowegoReality Distortion Field. Być może taka muzyka w Kalifornii uchodziza dobrą, ale… miejmy nadzieję, że nie wbudują ją w iPhone'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)