iPhone 6S: kamera 12 MP, nagrywanie w 4K i lampa LED do selfie?

iPhone 6S: kamera 12 MP, nagrywanie w 4K i lampa LED do selfie?

iPhone 6S: kamera 12 MP, nagrywanie w 4K i lampa LED do selfie?
28.08.2015 11:28, aktualizacja: 28.08.2015 11:43

Premiera nowych smartfonów Apple już za kilkanaście dni. Według najnowszych informacji, iPhone 6s i 6s Plus zaoferują lepszą jakość zdjęć, a także zwiększona zostanie rozdzielczość kamer. Główna kamera ma mieć 12 MP. Natomiast frontowa zostanie wyposażona w lampę LED do selfie.

Nowe smartfony Apple zostaną zaprezentowane już za niecałe dwa tygodnie, dokładnie 9 września. Natomiast do sprzedaży trafią 18 września. Do premiery pozostało już niewiele czasu, więc pojawia się coraz więcej przecieków. Dowiedzieliśmy się już, że sercem iPhone’a 6s i 6s Plus będzie układ Apple A9, na pokładzie ma znaleźć się 2 GB RAM, a zastosowany wyświetlacz zostanie wyposażony w technologię ForceTouch.

Obraz

Apple w nowych modelach zamierza skupić się między innymi na poprawieniu jakości zdjęć. iPhone 6 posiada kamerę 8 MP, która pod względem rozdzielczości coraz bardziej odstaje od konkurencji. W większości topowych smartfonów obecnie znajdziemy kamery o rozdzielczości przynajmniej 16 MP, a dla przeciętnego klienta to w końcu wyłącznie megapiksele są wyznacznikiem jakości. iPhone 6s i 6s Plus zostaną wyposażone w główną kamerę o rozdzielczości 12 MP. Za poprawę jakości zdjęć zadba między innymi ulepszony procesor obrazu. Filmy będziemy mogli nagrywać w rozdzielczości 4K, w końcu smartfony Apple będą zapewniały wsparcie dla pełnego 4K. Trochę późno, bo konkurencja chociażby w postaci Samsunga Galaxy S5 oferowała to już w 2014 roku.

Usprawnień doczeka się również frontowa kamera. Według nieoficjalnych informacji z przodu zobaczymy lampę LED, która ma pozwolić na wykonywanie selfie w gorszych warunkach oświetleniowych, a także nawet nocą. Przednia kamera ma również robić zdjęcia w wyższej rozdzielczości i lepszej jakości. Możliwe, że zobaczymy również opcje pozwalające na poprawienie wyglądu twarzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)