iPhone 7 w trzech wariantach? Nowe smartfony Apple trafią na półki we wrześniu

iPhone 7 w trzech wariantach? Nowe smartfony Apple trafią na półki we wrześniu

iPhone 7 w trzech wariantach? Nowe smartfony Apple trafią na półki we wrześniu
25.07.2016 16:13

Niewątpliwie jedną z największych mobilnych premier tego roku będzie kolejna odsłona iPhone'a. Jako dotąd wyciekłe informacje wzbudziły sporo kontrowersji, przede wszystkim ze względu na brak gniazda minijack, którego zastąpić ma w końcu USB Type-C. Wiele krytyki wzbudziła także rzekoma rezygnacja Apple z fizycznego przełącznika, który umożliwia wyciszenie telefonu. Dziś dysponujemy juz kolejną garścią ważnych, choć niepotwierdzonych przez Apple, informacji.

Just to clarify, this refers to the retail release, not the launch event. To be even more specific, it should happen on Friday, Sept. 16th.

— Evan Blass (@evleaks) 23 lipca 2016Najważniejsza z nich dotyczy samej daty premiery. Pracujący dla Venture Beat Evan Blass podzielił się bowiem przeciekami, według których nowe iPhone'y trafią na półki sklepowe w tygodniu między 12 a 18 września. Niedługo po opublikowaniu pierwszego tweeta, sprecyzował on swoje informacje – sprzedaż ma się rozpocząć w piątek, 16 września. Warto także zwrócić uwagę, że Blass nie tylko nie odniósł się on do doniesień o różnych wariantach iPhone'a, ale także zdecydował się go nazwać iPhonem 2016, nie zaś iPhonem 7. Czyżby Apple szykowało zmiany w nazewnictwie?

Informacjom tym towarzyszyły przecieki, według których Apple ma pracować nad trzema, a nie dwoma wariantami swojego smartfonu. Oprócz oczekiwanego modelu podstawowego, w przygotowaniu ma być jeszcze wariant Plus oraz Pro. Wszystkie mają być zbliżone wyglądem, który nie będzie – poza zmianą linii anten – odbiegał znacząco od tego, co widzieliśmy w przypadku iPhone'a 6. Jego wzornictwo jest dziś z całą pewnością wyznacznikiem obowiązującego standardu, niemniej szkoda, że Apple nie pokusiło się o więcej odwagi.

Fot. theinquirer.net
Fot. theinquirer.net

Z drugiej strony nie zabrakło jej osobom, które zdecydowały, że najpewniej żaden z nowych iPhone'ów nie zostanie wyposażony w gniazdo minijack (choć można mieć nadzieję, że w zestawach znajdą się odpowiednie adaptery), jednak tylko model Pro ma zostać wyposażony w układ dwóch kamer. Biorąc pod uwagę, że wskazane przez Blassa, ocenianego jako wiarygodne źródło, daty są terminem pojawienia się nowych urządzeń na rynku, to oficjalnie zaprezentowane zostaną jeszcze wcześniej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)