iPhone 8: czy fani Apple nauczą się żyć bez złącza Lightning?

iPhone 8: czy fani Apple nauczą się żyć bez złącza Lightning?
Mariusz Błoński

28.02.2017 22:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plotki dotyczące iPhone'a 8 pojawiają się od roku. Dowiadujemy się, że telefon ma zostać wyposażony w procesor A11, funkcję bezprzewodowego ładowania akumulatora, skaner tęczówki czy możliwość przechowania do 256 gigabajtów danych. W pewnym momencie pojawiła się tez informacja, jakoby nowy iPhone miał korzystać z zaokrąglonego wyświetlacza OLED na wzór Galaxy Edge Samsunga. Kolejne pogłoski przeczyły przeczyły jednak tej o zaokrąglonym wyświetlaczu.

Teraz The Wall Street Journal, powołując się na swoje źródła w logistyce Apple'a twierdzi, że iPhone będzie miał jednak zakrzywiony wyświetlacz. Jednak znacznie bardziej interesująca i zaskakująca jest informacja, że Apple ma zastąpić złącze Lightning złączem USB Type-C.

Zmiana byłaby tak radykalna, że trudno nie wątpić w prawdziwość tej informacji. Warto jednak przypomnieć, że Apple podejmowało już zaskakujące decyzje, jak wtedy, gdy z iPhone'a 7 usunęło wejście słuchawkowe czy gdy w 12-calowym MacBook'u z kwietnia 2015 roku umieściło port USB Type-C. Jeśli rzeczywiście do iPhone'a 8 trafiłby port USB Type-C to możliwe byłoby bezpośrednie połączenie MacBooków i MacBooków Pro z nowym telefonem. Obecnie właściciele tych urządzeń muszą kupować przejściówki, za co koncern z Cupertino jest mocno krytykowany. Kolejną zaletą USB Type-C byłaby kompatybilność iPhone'a z ładowarkami sprzedawanymi z MacBookami. Jeśli jednak pogłoska o bezprzewodowym ładowaniu jest prawdziwa, to właściciele nowych iPhone'ów nie będą musieli podłączać kabli do ładowania.

Czego by jednak Apple nie zrobił i tak wszystkich nie zadowoli. Jeśli bowiem zrezygnuje z portu Lightning na firmę spadną gromy ze strony dotychczasowych użytkowników, gdyż używane przez nich obecnie kable okażą się bezużyteczne.

Źródło, na której powołuje się WSJ, wyjaśnia też kwestię trzech wersji nowego iPhone'a. Twierdzi ono, że dwie nowe wersje zostaną wyposażone w wyświetlacz LCD i będą to wersje „S” iPhone'ów 7. Natomiast wersja z zagiętym wyświetlaczem OLED będzie rozprowadzana jako iPhone 8 „10th Anniversary Edition”.

Podobno na dole wyświetlacza wersji OLED znajdzie się „obszar funkcjonalny”, na którym zostaną umieszczone wirtualny przycisk Home oraz Touch ID. „Obszar funkcjonalny” ma działać kontekstowo, podobnie do TouchBara w nowych MacBookach.

Miłośnicy marki Apple'a już powinni zacząć oszczędzać pieniądze na najnowszy produkt swojej firmy. Nowe iPhone'y prawdopodobnie zadebiutują we wrześniu, a model 10th Anniversary Edition może kosztować powyżej 1000 USD.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)