iPhone 8 z kamerą 3D. Świat oszaleje na punkcie trójwymiarowych selfie?

iPhone 8 z kamerą 3D. Świat oszaleje na punkcie trójwymiarowych selfie?
21.02.2017 19:55
iPhone 8 z kamerą 3D. Świat oszaleje na punkcie trójwymiarowych selfie?

Napływające od kilku dni informacje na temat kolejnej odsłony iPhone'a zaczynają łączyć się w całość. Punktem wyjścia były doniesienia, według których Apple – w pogodni za minimalizacją grubości ramek – zrezygnuje z fizycznego przycisku, który służy także w biometrii. Dziś wątpliwości jest już zdecydowanie mniej, a to za sprawą kolejnych rewelacji od Ming-Chi Kuo, analityka KGI.

Dzięki wcześniejszym przeciekom wiadomo było, że Apple nie tylko zrezygnuje z fizycznego przycisku, ale także, że na ekranie zajmującym większą część przedniego panelu znajdzie się analog androidowego docka, który może zostać przedstawiony jako Touch Bar dla iPhone'a. Wczoraj jasnym stało się, że zamiast skanera linii papilarnych, Apple zdecyduje się najpewniej na skanowanie twarzy.

Informacje te potwierdza teraz 9to5mac.com, znów powołując się Ming-Chi Kuo. Zgodnie z oczekiwaniami, iPhone'y nie będą odblokowywane w oparciu analizę dwuwymiarowego zdjęcia – na przednim panelu umieszczona ma zostać zaawansowana kamera 3D. Do zbierania danych o trzecim wymiarze będzie wykorzystywany system oparty nad podczerwieni: obliczanie będzie możliwe dzięki mierzeniu odbicia światła.

Trudno wierzyć, że w zastosowaniach kamery 3D Apple ograniczy się jedynie do biometrii, ich wykorzystanie stwarza przecież ogromny potencjał dla od dawna niewidzianej w produktach Apple'a magii. Wystarczy spojrzeć na Snapchata, by zrozumieć, że świat może oszaleć na prostym skanowaniu dwumiarowego zdjęcia i precyzyjnego umieszczania na twarzach tekstur.

Jeżeli Ming-Chi Kuo znów się nie myli, to iPhone 8 będzie w tej kwestii oferował znacznie więcej, łącznie z rozszerzoną rzeczywistością. Nietrudno sobie przecież wyobrazić, że Apple – które dotychczas w sprawie urządzeń VR i AR nie ma do zaoferowania właściwie nic – nagle upowszechni rozszerzoną rzeczywistość na niedostępną dla innych producentów skalę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)